Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Alemdar Öztürk mesajında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık Günü, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ve ihtiyaçlarına dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak açısından önemli bir tarih olduğunu belirtti.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ TOPLUMUN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR

Başkan Alemdar Öztürk , “Engelli vatandaşların hayatın her alanında, kimseye muhtaç olmadan, hayatlarını sürdürebilmeleri en temel insan hakkıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturulmasının yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Devletimiz, engelli vatandaşlarımızın yaşamlarının kolaylaştırılması ve iyileştirilmesi yönünde son yıllarda çok önemli yasal düzenlemeler yapmıştır. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü noktasında, Yerel Yönetimlerin, Sivil Toplum Kuruluşlarının, basın ve yayın organları ile toplumun her kesimindeki bireylerin, destek olması gerekmektedir.” Dedi.

Alemdar Öztürk mesajını şöyle tamamladı:
“Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz. Bu durum insanlık borcumuzun yanı sıra, çağdaş toplum ve sosyal devlet olmanın da en önemli gereğidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN