Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Şükranla, Rahmetle Anıyoruz’

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Şükranla, Rahmetle Anıyoruz’

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü münasebetiyle yayımladığı mesajda tarihin gördüğü en büyük liderlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ardında genç bir Cumhuriyet, büyük reformlar ve çağa ışık tutacak bir düşünce bıraktığını belirtti.

Gazi Mustafa Atatürk’ün kazandırdıkları ışığında gelişmeye, kalkınmaya ve çağdaşlık yolunda yürümeye devam edildiğini vurgulayan Alemdar Öztürk , “Her geçen gün yeni bir hissiyat ve taze bir heyecanla milli hedeflerimizi gerçekleştirmeye, muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Alemdar Öztürk : “Gazi Mustafa Kemal Atatürk milletimizin tarihinde çıkardığı büyük liderlerden biridir. Askeri becerileri, liderlik ve devlet adamlığı vasıfları ile çağının önünde tarihi bir şahsiyettir. Bu şuurla bugün bizler, istiklal ruhuna ve kuruluş felsefesine sıkı sıkı sarılarak, Cumhuriyetimizin ideallerini ve hedeflerini, aziz milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için aynı heyecanla, azimle çalışmaktayız. Bu düşüncelerle, vefatının 77. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar şükranla ve rahmetle anıyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın