Kozan'ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kutlu olsun!

Ceyhan Belediye Meclisinden Darbe Girişimine Ortak Kınama

Ceyhan Belediye Meclisinden Darbe Girişimine Ortak Kınama

Ceyhan Belediye Meclisi olağanüstü toplanarak milli mücadeleye ve demokrasimize yapılan darbe girişimini kınadı.

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk başkanlığında Murat Göğebakan Kültür Merkezi meclis salonunda toplanan Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partili meclis üyeleri ortak kararla darbe girişimini kınadı.

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin grup başkanları ile Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, söz alarak birlik ve beraberlik içersinde demokrasi ve milli irade vurgusu yaptı.

darbe kınama basın açıklaması (2)

Kınamayla ilgili açıklama yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk,
“ Bilindiği üzere: Milletimizin sinesinden çıkan, Ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin içine sızmış ihanet odaklarının harekete geçmesi ile milli irade ve demokrasi 15 Temmuz gecesi sekteye uğratılmaya çalışılmıştır.” Dedi.

darbe kınama basın açıklaması (4)

Başkan Alemdar Öztürk,“Türkiye’yi demokrasi yolundan çıkarmaya çalışan hain ellerin, halkın iradesiyle seçilmiş hükümete karşı kanunsuz bir darbeye kalkışması kabul edilemez. Milletimiz, Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkarak darbecilere geçit vermemiştir. Ülkemiz demokrasi yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Milli iradeye karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu hain ve alçakça darbe girişimini şiddetle, nefretle kınıyoruz. Gün, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Gün, birliğimizi, dirliğimizi koruma; Vatanımızı ve egemenliğimizi müdafaa etme günüdür.
Tek Bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan olma yolunda bir kez daha tarih yazan aziz milletimiz, seçimle iş başına gelmiş hükümetine, devletin haremi namusu olan başta Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere Emniyet teşkilatına ve diğer bütün kurumlarına canı pahasına sahip çıkmıştır.” Dedi.

darbe kınama basın açıklaması (3)

Hain darbe girişimi sürecinde etnik köken, siyasi düşünce ve inanç farklılığı gözetmeksizin demokrasi mücadelesi adına bayraklarını alarak meydanları dolduran Ceyhanlılara teşekkür ettiğini ifade eden Alemdar Öztürk konuşmasını şöyle tamamladı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milli egemenliğe sahip çıkmak için meydanlara inen milletimiz, tek vücut olmuştur. 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partili üyelerimizle birlikte kınıyor; bu uğurda şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet, milletimize de başsağlığı diliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN