Ceyhan Belediyesi 6. Halk Günü Toplantısı Yapıldı

Ceyhan Belediyesi 6. Halk Günü Toplantısı Yapıldı

ceyhan belediyesi 6. halk günü toplantısı (1)

Başkan Alemdar Öztürk “Kentsel Dönüşüm Bakanlar Kurulundan Çıktı”

Ceyhan Belediyesi’nin her hafta Çarşamba günleri düzenlediği halk toplantılarının 6.’sı gerçekleştirdi.

Toplantı öncesi bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, içinde bulunduğumuz Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını ve Ermenek’te maden göçüğü altında kalan 18 işçinin de kurtuluşunu vesile olmasını Rabbil Alemin’den niyaz ettiğini ifade etti.

Amaçlarının vatandaşın öneri, talep ve şikâyetlerini bizzat dinleyip çözüm getirmek ve vatandaşla yüz yüze görüşüp bütünleşmek olduğunu ifade eden Başkan Alemdar Öztürk,

ceyhan belediyesi 6. halk günü toplantısı (2)

” seçim öncesinde ve şimdiye kadar bizlere göstermiş olduğunuz teveccüh ve desteklerinizden dolayı hepinizden Allah razı olsun. Devletimizin kanunlar ölçüsünde bizlere verdiği yetki ve imkânlar dâhilinde sizlerin talep ve önerilerine cevap vermek için halisane duygularla yola çıktık. Rabbil Âlemin bu yolda bizleri ve sizleri mahcup etmesin” dedi.

ceyhan belediyesi 6. halk günü toplantısı (3)

Vatandaşlardan en çok iş konusunda talepler geldiğini ifade eden Başkan Alemdar Öztürk, belediye bünyesinde kurulan kariyer merkezi (CEYKAM) vasıtasıyla bu taleplere cevap vermeye gayret ettiklerini belirtti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM BAKANLAR KURULUNDAN GEÇTİ

Ceyhan’a hizmetlerin gelmeye başladığının altını çizen Alemdar Öztürk, “ Allah’ın izniyle Ceyhan’a hizmetler gelmeye başlamıştır. Kentsel dönüşüm konundaki talebimiz Bakanlar Kurulu’ndan Sayın Başbakanımızın da imzasıyla çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ve resmi gazetede yayınlanmasının ardından kentsel dönüşümü inşallah Ceyhan’da başlatacağız.” Dedi.

ceyhan belediyesi 6. halk günü toplantısı (4)

TOKİ YETKİSİ OYBİRLİĞİ İLE VERİLDİ

Kasım ayı olağan meclis toplantısında TOKİ konusunda kendisine oybirliğiyle yetki verildiğini anımsatan Başkan Alemdar Öztürk, “ TOKİ’yi Ceyhan’a getirmek için belediye meclisimiz oybirliğiyle bize yetki vermiştir. Bu konuda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı tüm meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. inşallah alt ve orta gelir kesimi vatandaşlarımız için TOKİ’yi ilçemize getireceğiz.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB'in karnesi zayıf. Sınıf tekrarı şart!

ceyhan belediyesi 6. halk günü toplantısı (5)

Vatandaşların, yoğun ilgi gösterdiği halk günü toplantısında Başkan Alemdar Öztürk, herkesle tek tek ilgilenerek öneri, talep ve şikâyetleri dinledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın