Ceyhan Belediyesi Bitkisel Atık Yağların Toplanması Projesi Hayata Geçti

Ceyhan Belediyesi Bitkisel Atık Yağların Toplanması Projesi Hayata Geçti

Ceyhan Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bitkisel Atık Yağların Toplanması Projesi’ hayata geçirmeye başladı.

Bitkisel Atık Yağların Geri Dönüşüm Projesi kapsamında çevre kirliliğini önlemenin yanı sıra atık suların da temiz kalması, atık yağların biyodizele çevrilmesi ile temiz ve sağlıklı bir çevrenin oluşturulması öngörülüyor.

Ceyhan genelinde tüm lokantalar, yemek üretim tesisleri, okul kantinleri, büfeler, otel mutfakları ve fabrika yemekhanelerinden çıkan bitkisel atık yağların toplanması için böyle bir proje başlattıklarını belirten Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, nüfusun sürekli arttığı, doğal kaynakların hızla tükendiği bir dünyada çevre sorunlarının giderek önem kazandığını ifade etti.

Başkan Alemdar Öztürk, şunları söyledi:

”Çevreye duyarlılık göstermek, bilinçli bireyler ve toplum oluşturabilmek, konunun öneminin çok iyi anlaşılmasıyla başlar. İlçemizde, doğamıza gösterdiğimiz saygı ve sevgiden dolayı ürettiğimiz çevreci projelerden biri de Bitkisel Atık Yağların Kaynağında Ayrı Toplanması Projesidir. Belediye olarak başlattığımız bu uygulamaya tüm Ceyhanlı hemşehrilerimizin de duyarlılık göstereceğine inanıyorum.” Dedi.

bitkisel atık yağların toplanması (1)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın