Ceyhan Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Ceyhan Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Ceyhan Belediyesi 2015 yılı eylül ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Atatürk ve Aziz Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan toplantının ilk bölümünde talepler görüşüldü.

Gündemin 2. maddesinde kombine sati kaplama kamyon (Distribütör) alınması ile ilgili talep görüşülerek idareden geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 3. maddesinde belediyeye ait hurda araç ve gereçlerin satılması talebi müşterek komisyonlarda görüşülmesi için oy birliğiyle kabul edildi.

SAMSUNG CSC

CEYHANLI ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ CEYHAN’DAKİ 2 PARKA VERİLECEK

Gündemin 4. maddesinde Şehit Polis memuru İsa İpek’in ve Şehit Uzman Çavuş Ferdi Gerekli’nin İsminin Ceyhan’da bulunan parklardan uygun olan 2 yere verilmesi talebi görüşülerek idareden geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde Küçükkırım (B.Evleri) Mahallesi 1461 ada 4 nolu ve parsel onaylı İmar planına göre toplu konut alanı dahilinde bulunduğundan, mülkiyeti belediyeye ait Hürriyet (İstiklal) Mahallesi’nde bulunan 64 ada 292  nolu parselin karşılıklı olarak 5393 sayılı belediye Kanunu’nun 18/e maddesi gereğince takas edilmesi talebi oy birliğiyle imar komisyonuna havale edildi.

Toplantının ikinci bölümünde ise komisyonlara havale edilen çeşitli konular görüşüldü.

Gündemin 6. maddesinde İmar Komisyonu Başkanlığı’nda Müşterek Komisyonlara havale edilen; merkezi iş alanları ve ticaret alanlarındaki binalarda daha önceki plan notlarına hmax ifadelerinin eklenmesi talebi görüşülerek müşterek komisyonlardan geldiği şekilde oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemin 7. maddesinde İmar Komisyonu Başkanlığında Müşterek Komisyonlara havale edilen; Ceyhan genelinde yeni yapılan inşaatlarda yapılan kazılarda minimum kazı derinliği 3 kat için 1.00m. 5 kat ve üzeri için minimum 1,5m. olması talebinin görüşülmesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ünlü oyuncu Helen McCrory kansere yenik düştü

Gündemin 8. maddesinde İmar Komisyonu Başkanlığında Müşterek Komisyonlara havale edilen; Ceyhan genelinde bulunan 95 adet trafo yerinin imar planına işlenmesi talebi müşterek komisyonlardan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 9. maddesinde İmar Komisyonu Başkanlığında Müşterek Komisyonlara havale edilen; Büyük Mangıt Mahallesi 2655 nolu parselin eğitim tesisi alanına dönüştürülmesi ile ilgili İmar tadilatının yapılması hususu müşterek komisyonlardan geldiği şekilde oy birliğyle kabul edildi.

Gündemin 10. maddesinde İmar Komisyonu Başkanlığında Müşterek Komisyonlara havale edilen; İlçemiz Hürriyet Mahallesi 791 ada 143,149 ve 150 nolu parsellerin imar planında teknik altyapı alanı olarak imar plan tadilatı talebi müşterek komisyonlardan geldiği şekilde oy birliğiyle kabul edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın