DOLAR 16,9999 1.02%
EURO 17,5059 -0.41%
ALTIN 964,17-1,38
BITCOIN 3482354,56%
Adana
35°

AÇIK

03:32

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ceyhan Belediyesi Kültür Hizmetleri Olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Bir Konferans Verdi
55 okunma

Ceyhan Belediyesi Kültür Hizmetleri Olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Bir Konferans Verdi

ABONE OL
24 Şubat 2015 18:09
Ceyhan Belediyesi Kültür Hizmetleri Olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan Bir Konferans Verdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ceyhan Belediyesi ve Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen “Sınav Sürecinde Moral Motivasyonu ve İdeal Gençlik Model Aile” konulu konferansa Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan konuşmacı olarak katıldı.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi’ndeki konferans saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

ideal gençlik model aile konferansı (4)

“GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR”

Açılış konuşmasını yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk 2023 yılı büyük Türkiye hedefini gençlerin gerçekleştireceğini ifade ederek “sevgili gençlerimiz, sizler istikbalimizin teminatısınız. Alacağınız eğitim bu hedefi belirlemede önemli rol oynayacaktır. Ceyhan Belediyesi olarak değişen Türkiye şartları içersinde yeni bir belediyecilik anlayışını Ceyhan’a getirmenin gayreti içersindeyiz. Bir şehrin imarı elbette önemlidir ancak bir şehri şehir yapan, şehre gerçek anlamda mana ve anlam kazandıran yine sizlersiniz. Göreve geldiğimiz günden bu yana henüz birçoğu 18 yaşını doldurmamış olan siz sevgili gençlere hizmet etmenin çabası içersindeyiz. Çünkü büyük Türkiye Devletini gelecekteki yönetecek olan sizlersiniz. Bizler sizlere hizmet etmek için buradayız. Bu nedenle kültürel ve sosyal anlamda sizlerin yetişmesinde bir nebze de olsa fayda sağlamış olursak ne mutlu bize” Dedi.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nin 7 gün 24 saat gençlere hizmet vereceğini ifade eden Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, özellikle YGS sınavı öncesinde kendi alanında çok başarılı olan kişisel gelişim uzmanları ve Ceyhanlı gençleri ile ailelerini buluşturduklarını söyledi.

Konferansa konuşmacı olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, toplumda ailenin önemi, anne ve babanın rolü, çocuklarımızın eğitim ve öğretim hayatlarında karşılaşabilecekleri güçlükler ile dikkat edilmesi gereken hususlar gibi birçok konuya değindi.

ideal gençlik model aile konferansı (1)

Başarı disiplin ve moral işidir

Özellikle öğrenci ve velilerinin dikkatle izlediği konferansta konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan “Sınava giden yolda başarı bir disiplin ve moral işidir. Başarıya ulaşmada motivasyon ve moral değerler çok önemlidir. Aileler buna çok dikkat etmelidir” dedi.

Sıtkı Aslanhan, konferansta, üniversite sınavına girecek öğrencilere moral, isteklendirme, hedef belirleme, özgüven, verimli ders çalışma, mutluluk, başarı ve kendini tanıma gibi konularda eğitici bilgiler verdi.

ideal gençlik model aile konferansı (3)

Ayrıca velilerin çocuklarına özgüven vermesini, onlara çok önemli olduklarını hissettirmelerinin gerekli olduğuna vurgu yaptı. Aslanhan, üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere ve ailelerine; hedefe ulaşmanın kolay olmadığını, hayatta insanın karşısına hep problemlerin çıkabileceğini, bunların üstesinden gelmek için ilkinden başlayarak problemlerin üstüne gitmek gerektiğini anlattı.

Programın sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz tarafından Sıtkı Aslanhan’a Ceyhan’ın simgelerinden olan ‘Şahmeran’ biblosu armağan edildi.

Konferansa,  Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler ile belediye birim amirleri katıldı


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.