Ceyhan Belediyesi, personelini nikâhında işten çıkardı

Ceyhan Belediyesi, personelini nikâhında işten çıkardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Gençler evlenin ve 3 çocuk yapın.” uyarılarında bulumuştu. Ceyhan Belediyesi personeli olan Hakan Tanatar’a nikah gününde kara haber geldi. Nikâh akdi gerçekleştirildikten sonra gelen telefonla yıkıldı. İzin aldığı gerekçe gösterilerek işten çıkarıldığını duyan Tanatar, şok geçirdiğini söyledi.

17 Nisan 2014 ‘te destek hizmetleri şefi olarak göreve gelen Hakan Tanatar, bu birimde 1.5 yıl görev yaptıktan sonra, sosyal işler koordinatörlüğüne atandı. 23 Ağustos’a kadar bu görevde kaldı.

NİKAHIN AKŞAMI GELEN KARA HABER

2014 yerel seçimlerinde Alemdar Öztürk’ün 26.sıra meclis üyesi listesinde yer alan Hakan Tanatar gazetemize yaptığı açıklamada; Ceyhan Belediyesi Başkan Yardımcıcısı Zafer Bakır’ın eniştesi özel kalem müdürü Osman Bahri Açlan’ın yanına giderek izin istedim. İzin veremeyeceklerini söyledi. Israr edince, kayınbabası olan belediye başkan yardımcısına ileteceğini söyledi. Oradan da izin alamadım.

Sosyal işleri koordinatörü olarak görev yapıyordum, beni Temizlik işlerine sürdüler. Temizlik işleri müdürü Mustafa Katar’a ulaştım. Temizlik işleri Müdürü Mustafa Katar bana İzin veremeyeceğini ancak rapor almam gerektiğini söyledi. Nikâh raporunu aldıktan sonra nikâh evraklarımı tamamlayıp, evraklarımı Ceyhan Belediyesi nikâh müdürlüğüne teslim ettim. 25 Ağustos’a gün verdiler ve o gün nikâhım kıyıldı. Nikâhımın olduğu günün akşamına telefonla aranarak işten çıktığım söylendi. Adalete güveniyorum, mahkemede hakkımı alacağıma inanıyorum” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI BU İŞE DUR DEMELİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Ak Parti’ye gönül vermiş davasının adamlarıyla birlikte olacağız sözüne tezat, 2014 yerel seçimlerinde Alemdar Öztürk’ün Ak Parti adaylığı kesinleşince, aday adayları tepki gösterip, Ak Parti’nin oylarını nasıl azaltırız düşüncesiyle demokrat partiye geçen Ceyhan belediyesi başkan vekili Ali Alper Boydak, Alemdar Öztürk’ün işe aldığı kim varsa kapının önüne koyma peşinde.  Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu işe dur demesi gerekiyor. İzin almak isteyen kim varsa istifasını yazsınlar diyen belediye yetkilisine tepkiler çığ gibi büyüyor.

Ceyhan Belediyesi’ni kimin idare ettiği belli olmadığını söyleyen vatandaşlar belediyeden şikâyetçi olduklarını söylediler. Ceyhan Belediyesini başkan vekili Boydak mı, yoksa yardımcısı Bakır mı yönetiyor? Belediyede işçilere kim neden kıyım gerçekleştiriyor? Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın bu işçi kıyımına son verdireceğine inanan Ceyhanlı vatandaşlar, Tanatar’ın en mutlu gününde izin almasını bahane göstererek, işten çıkartılmasına tepkili olduğunu söylediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ‘Helikopterler 40 yıldır Allah’a emanet uçuyor’
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın