KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Ceyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları Öğrencileri Sertifikalarını Aldılar

Ceyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları Öğrencileri Sertifikalarını Aldılar

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar tarafından Yaz Spor Okulları kapsamında okullarda kurulan yüzme havuzlarında eğitim alan çocuklar sertifika aldı.

Ceyhan’da yaz tatilinin başlamasıyla imkanı olmayan, deniz görmeyen, yüzme bilmeyen çocuklar için ‘Yaz Spor Okulları Projesi’ kapsamında, Mehmetçik İlkokulu ve Gürbüz Karakuş Ortaokulun bahçesine kurulan bir buçuk metre derinliğinde 200 metrekarelik portatif havuzlarda ücretsiz olarak 6- 12 yaş arası öğrencilerimize 2 bayan 2 erkek uzman antrenörler eşliğinde yüzme kurallı uygulamalı eğitim verildi. Mehmetçik İlkokulu ve Gürbüz Karakuş Ortaokulu’nda kurulan portatif havuzlarda uzman eğitmenler tarafından yüzmeyi öğrenen çocuklar 45 günlük eğitimin ardından sertifikalarını aldı.

“PORTATİF HAVUZLARIMIZ HER YIL DEVAM EDECEK”

Sertifika töreninde konuşan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Gürsel İlci, “Yaz Spor Okulları kapsamında Mehmetçik İlkokulu ve Kaymakam Gürbüz Karakuş Ortaokulu’na denetimli, güvenli, cankurtaranı olan, hijyenik ve her türlü güvenlik önleminin alındığı portatif havuzlar kuruldu. Kurslarda çocuklar yüzme öğrenirken, hem de sıcak günlerde serinlemiş oldu. Başkan Yardımcılarımız Hülya Erdem ve İlker Önük ile birlikte 2294 öğrencimize sertifika vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onların mutluluğuna ortak olmak bizleri çok mutlu ediyor. Belediye Başkanımız Kadir Aydar’ın talimatı ile bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyum” dedi.Havuz etkinliği için veliler, “Ceyhan Belediyesi’nin yaptığı bu tür etkinlikler bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımız portatif havuzlarda uzman eğitmenler tarafından yüzmeyi ögrendiler. Sosyal projeleri önemseyen ve yanımızda olan Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar’a teşekkür ediyoruz.” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Öğretmen Türker Manga'nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın