Ceyhan Belediyesi’nden Güvenli ve Sağlam Yapı Semineri

Ceyhan Belediyesi’nden Güvenli ve Sağlam Yapı Semineri

Ceyhan Belediyesi tarafından sağlam ve güvenilir yapılar konulu seminer düzenlendi.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminere konuşmacı olarak Korkut Ata Üniversitesi Dekan vekili Prof. Dr. Cafer Kayadelen ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Demir konuşmacı olarak katıldılar.

Seminerde konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk Marmara depreminden sonra yaşam ortamlarında akademisyenlerin de dâhil edildiği daha profesyonel biçimde mühendislik tedbirlerin alınmaya başlandığına dikkat çekerek “27 Haziran 1998 Ceyhan depreminde, statik hesabından hariç ilave kat adı altında katların ilave edildiği binaların yıkılmış olduğunu gördük. İlçemizde zemin gerilimi 0,9 ile 1,2 arasında değişen yumuşak bir yapı gösterdiğinden depremde her zaman zeminde sıvılaşma riski vardır. Burada en önemli faktör zemin güçlendirme çalışmalarının kalitesi ve şeklidir.”

SAMSUNG CSC

Seminerde müteahhitlere inşaat alanlarının geoteknik değerlendirilmesi, zemin etüdleri, geoteknik incelemelerin amacı ile kapsamı ve aşamaları konusunda bilgiler verilirken konukların sorduğu sorulara da yanıtlar verildi.

SAMSUNG CSC

Seminerin ardından Başkan Alemdar Öztürk tarafından Prof. Dr. Cafer Kayadelen ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Demir’e Ceyhan’ın simgesi ‘Şahmeran’ biblosu armağan edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN