Ceyhan Belediyesi’nden Örnek Bir Proje Daha

Ceyhan Belediyesi’nden Örnek Bir Proje Daha

Sokak Hayvanları Beslenirken Geri Dönüşüm Sağlanacak
Ceyhan Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına yönelik olarak başlatılan ‘Sokak Hayvanlarını Doyuran Geri Dönüşüm Ünitesi’ projesi, çeşitli hayvan hakları savunucuları başkanlarının da hazır bulunduğu bir törenle hizmete girdi.
Konu ile ilgili olarak bir tanıtım toplantısı yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, proje ile pet şişelerin geri dönüşümünün sağlanarak ekonomiye kazandırılmasının yanı sıra sokak hayvanlarının da beslenmelerinin sağlandığını söyledi.

BAŞKAN ALEMDAR ÖZTÜRK: HEM SOKAK HAYVANLARINI BESLEMİŞ HEM DE EKONOMİYE KAZANÇ SAĞLAMIŞ OLACAĞIZ

Başkan Alemdar Öztürk; “ ‘Pugedon’ adı verilen geri dönüşüm ünitemizde, pet şişe bölümünden atılan plastik şişe karşılığı, ünitenin alt bölümünde bulunan mama haznesine sahipsiz sokak hayvanları için bir miktar önceden yerleştirdiğimiz mama düşmektedir. Su bölmesinden dökülen su da aşağıda bulunan su haznesine giderek sokak hayvanlarının susuzluklarını gidermektedir. Aynı zamanda pet şişelerin geri dönüşümü de sağlanmaktadır. “ dedi.

Bu sistemin İlk etapta ilçedeki 5 farklı noktaya yerleştirildiğini belirten Başkan Alemdar Öztürk, vatandaşların sahiplenmesi ve talep etmesi durumunda bu sayıyı çoğaltacaklarını ifade etti.

SAMSUNG CSC

Ülke genelinde bazı belediyelerin hayvan itlafında bulunduğuna dikkat çeken Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO) Başkan Metin Yıldırım, “ böyle bir ortamda sokak hayvanlarına yönelik duyarlı projelerinden dolayı Sayın Belediye Başkanımız Alemdar Öztürk’e çok teşekkür ediyorum. Hayvan hakları konusunda gösterdiği duyarlı, özverili ve takdire şayan çalışmalarından dolayı kendisini ve emeği geçen tüm ekibini kutluyorum.” Dedi.

SAMSUNG CSC

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkanı Nesrin Çıtırık, ise şiddetin 12 yaşa indiği aile içi cinayetlerin bile yaşandığı bir dönemde yitirdiğimiz merhamet duygusunu hatırlatmaya vesile olan bu çalışmadan dolayı Sayın Başkan Alemdar Öztürk’e teşekkür ediyorum. Adana’mızın yıldız ilçelerinden biri olan Ceyhan’da vizyonel ve örnek bir duruş sergileyerek sokak hayvanlarına yönelik bu çalışmasından ötürü kendisine iyi ki varsınız başkanım diyorum.” şeklinde konuştu.
Daha sonra ‘pugedon’ adı verilen ‘sokak hayvanlarını doyuran geri dönüşüm ünitesine Başkan Alemdar Öztürk tarafından sembolik olarak pet şişe atılıp bir köpeğin beslenmesi sağlandı.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN