KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Ceyhan Belediyesi’nin Sosyal Projeleri Uluslararası Konferansa Konu Oldu

Ceyhan Belediyesi’nin Sosyal Projeleri Uluslararası Konferansa Konu Oldu

Ceyhan Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar, Rusya’daki konferansa konu oldu

Rusya’nın St. Petersburg şehrinde 2-4 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Bilim ve Teknoloji Konferansı’na konuşmacı olara katılan Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ümmü Saliha Eken İnan, Ceyhan Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik alanında yapılan hizmetleri dünyanın farklı ülkelerinden gelen katılımcılara sundu.

Küreselleşmenin etkisiyle sosyal devlet anlayışının daha belirgin hale geldiğini dile getiren Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ümmü Saliha Eken İnan, Ceyhan Belediyesi tarafından sosyal belediyecilik alanında yapılan hizmetlerin Türkiye’de örnek bir çalışma olduğunu uluslararası katılımcılara anlattı.

ceyhan belediyesi sosyal belediyecilikte uluslararası sempozyumda (2)

CEYHAN BELEDİYESİ SOSYAL BELEDİYECİLİK ÇALIŞMASI YAPIYOR

Ceyhan Belediyesi’nin örnek bir sosyal belediyecilik anlayışıyla sosyal politikalar yürüttüğünü ifade eden Ümmü Saliha Eken İnan, uluslararası konferansa konu olan çalışmaya katkılarından dolayı Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Hatice Kübra Öztürk’e teşekkür ettiğini söyledi.

İnan,“ Ceyhan Belediyesi’nin yaşlı ve düşkün evlerinde temizlik ve bakım hizmetleri gerçekleştirdiğini ve bu bağlamda 530 yatalak hastaya düzenli olarak hizmet verdiğini gördük. Eğitimde fırsat eşitliği adına 2 bin 400 öğrenciye ücretsiz dershane hizmeti sunduğuna,  şahit olduk. Bunlar önemli sosyal projelerdir.” Dedi.

CEYHAN BELEDİYESİ’NİN SOSYAL PROJELERİ ÇALIŞMAMIZA KAYNAK OLDU

Ceyhan Belediyesi tarafından bilinçli bir toplum oluşturmak adına alanında uzman kişişler tarafından sosyal içerikli eğitici konferanslar düzenlendiğini, okuma oranını arttırmak amacıyla merkezde 15 bin, kırsalda 6 bin 300 adet yayının dağıtıldığını belirten inan,

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Aşılamada randevu sistemi engeli

“Kariyer merkezi vasıtasıyla 3 bin 754 vatandaştan 2 bin 804’ün çeşitli işyerlerine yerleştirilmiştir. Hayır Çarşısı vasıtasıyla 32 bin 719 kişinin ihtiyaçlarının karşılandığı tespit ettik. Ceyhan’a Hoş geldin  projesi ile 2 bin 500 bebeğe ihtiyaca yönelik armağan paketi takdim edilmesi gibi sosyal projelerden etkilenerek  hazırladığım çalışmayı uluslararası konferansta çeşitli ülkelerden gelen katılımcılara örnek bir çalışma olarak sundum.” dedi.

Ceyhan Belediyesi, ‘ISTEC’ uluslararası konferansta sosyalleştirme, sosyal kontrol ve rehabilitasyon açısından dezavantajlı gruplarda %100’e yakın sürdürebilir bir sosyal politika başarısı sağlamıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın