KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Ceyhan Fehmi Kanlı Rüzgârını Bekliyor!

Ceyhan Fehmi Kanlı Rüzgârını Bekliyor!

Ceyhan denildiğinde Adana ilinin en büyük, kültürel ve eğitim yönünden gelişmişlik seviyesi en yüksek ilçesi akla gelir.

Ceyhan halkı her zaman her şeyin en iyisinin olmasını isterken kendilerini yönetecek siyasetçilerinde Ceyhan’a en iyi hizmeti verecek, toplumu birleştirecek ve kendilerine ihanet etmeyecek siyasetçileri seçerler.

Fakat son yıllarda nedense Ceyhanlıların oylarıyla seçilmiş belediye başkanı görevinden uzaklaştırılırken toplumun sevmediği siyaset canbazları kıvırta kıvırta koltuklara yerleşiyor, Ceyhanlılarla alay edercesine cak, cuk laflar ediyorlar.

Ceyhan ilçesini tek başına AK Partinin kalesi yapan bir belediye başkanına ve AK Partiye oy vermeyin de kime oy verirseniz verin. Aman ayni başkan kazanmasın!” diyen İlçe Başkanı sıfatındaki Süleyman Ulu ve havarileri kurulan kumpaslarla görevden uzaklaştırdıkları belediye başkanının yerine geçmenin sarhoşluğuyla yıllarca AK Parti için bir nefer gibi çalışan Ceyhan belediyesinin bir çok personelini dahi sanki muhalefet partinin personeli gibi çöpe sallayıp görevinden istifa etmesi yolunda baskı uygulamıştır.

Sonuç olarak birileri Ceyhan’ın nimetlerinden sonuna kadar yararlanırken yaşanan haksızlıklar nedeniyle Ceyhan’da AK Parti büyük bir çöküşe geçmiştir.

Seçtikleri belediye başkanın yerinde yazı tura başkan vekilinin yer alması Ceyhanlıları derinden üzmüştür.

Son bir aydır KozanBilgi.Net’in WhatsApp haber ihbar hattını arayan Ceyhanlı okurlarımız Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın metal yorgunu dediği AK Parti Ceyhan İlçe Başkanı Süleyman Ulu’nun görevden alınarak yerine Sayın Tayyip Erdoğan’a çok yakın olduğu bilinen ve Ceyhan’da farklı görüşteki insanları birleştirebilecek tek insanın Sayın Fehmi Kanlı olduğunu belirterek ilçe Başkanı olarak Fehmi Kanlı’nın görevlendirilmesini bekliyorlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  TÜSİKON’dan Vali Elban’a ziyaret
Resim: Fehmi Kanlı – Türkeş Manga

Fehmi Kanlı’nın Ceyhan AK Parti İlçe Başkanı olması yönünde gelen yoğun WhatsApp isteklerini göz önüne alarak Kozan Zirve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve AA Muhabiri Sayın İsmail Küçüközen’le birlikte Ceyhan ilçesine Sayın Fehmi Kanlı’nın ziyaretine gittik.

Sayın Kanlı bizi öğretmen evinin çay bahçesinde karşıladı. Tanıştıktan sonra sohbetimiz başladı ve çaylarımızı yudumlarken Fehmi Kanlı Bey bize önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la nasıl tanıştığını anlattı.

Resim: İsmail Küçüközen – Fehmi Kanlı – Türkeş Manga

Metris cezaevinde onbaşı olarak askerliğini yaptığı sırada gece geç vakitlerde ceza evine tutuklu olarak gelen Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları esnasında başlıyor tanışma süreci. Onbaşı Kanlı, Erdoğan ve arkadaşlarına çorba ikram ediyor ve sohbet başlıyor. Bu sohbet Metris Cezaevinden günümüze kadar geliyor. Cumhurbaşkanının 2014 yılında Kozan ve Ceyhan ziyaretlerinde bizzat Fehmi Kanlı’nın evine giderek lahana sarması istemesi ve yemesi ile ahde vefa unutulmadan bu güne kadar geliyor.

Resim: İsmail Küçüközen – Fehmi Kanlı

Anlaşılıyor ki Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında Fehmi Kanlı’nın ayrı bir yeri yeri var. O, tam bir Cumhurbaşkanı sevdalısı. Referandumda kendi imkânlarıyla 5 ayrı yerde evet toplantısı yaparken şu anda Ceyhan’da ön plana çıkmaya çalışan siyasilerin hiç birinin ortada olmadığını öğreniyoruz. Fehmi Kanlı CHP eksenli bir aileden geliyor, ama hep o sağ eksen kulvarını kullandı ve ailenin içerisindeki CHP sevdasını kırmayı başardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suriyelilerin Türkiye'ye 10 yıllık maliyeti 45 milyar doları geçti
Resim: İsmail Küçüközen – Fehmi Kanlı – Türkeş Manga

Gelelim Ceyhan’da siyasete… Ceyhan Ak Partide değişim şart. Ceyhan’da DP den getirilen bir zat tekrar trene bindirildi ve toplama kişilerle yola devam edeceğiz mesajı Ceyhan’a ve partiye zarar veriyor. Şu anda belediyenin başına getirilen DP’li zat adeta AK Partiyi Ceyhan’da zarara uğratmak için kolları sıvamış durumda. Ceyhan’ı tek toparlayacak kişi olarak Ceyhanlı Fehmi Kanlı’yı görüyor. Şu anda Sayın Fehmi Kanlı Ceyhan’ın abisi. Her kesim Fehmi Kanlı’ya sıcak bakıyor. Özellikle CHP ve MHP tabanı da Kanlıya çok sıcak bakıyor.

Ak Parti kurulduğundan bu yana 3.000 üzerinde üye ve 4 CHP’li belediye başkanını istifa ettirerek AK Partiye geçirdiğini belirten Fehmi Kanlı “Eğer görev verilirse Ceyhan’da birlik ve beraberliği sağlayarak AK Partiyi Ceyhan’de en iyi konuma getirebilirim. Takdir Sayın Cumhurbaşkanımın” diyor.

Resim: Türkeş Manga – Fehmi Kanlı – İsmail Küçüközen

Ceyhan’lıların görüşlerini yerinde takip etmek için Sayın Küçüközenle Ceyhan’a gittik ve Sayın Fehmi kanlı ve bir çok Ceyhan’lı vatandaşla yüz yüze konuştuk.

Sonuç olarak Ceyhan’lıların istekleri ve fikirleri şu; Ceyhan’da tamamen bitmek üzere olan Ak Partiyi İlçe Başkanı olarak Fehmi Kanlı tekrar şaha kaldırır.

Türkeş Manga
KozanBilgi.Net
Genel Yayın Yönetmeni

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın