Ceyhan Sakarya İlkokulu Öğrenci Servis Şoförleri Feryat Ediyor: ‘Ekmeğimizle Oynamayın!’

Ceyhan Sakarya İlkokulu Öğrenci Servis Şoförleri Feryat Ediyor: ‘Ekmeğimizle Oynamayın!’

Ceyhan ilçesinde Sakarya İlkokulu öğrenci servis şoförleri görevin kendilerinden alınıp başka bir firmaya verilme teşebbüsüne isyan ediyorlar.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’yı telefonla arayan ve mağduriyetlerinin anlatılmasını ve yetkililerin sahip çıkmasını isteyen servis şoförleri “En yenimizin 10 yıl en eskimizinde 20 yılı aşkın bir süredir hizmet verdiğimiz okulumuzda okul müdürünün görevi bizden alıp başka arayışlara girmesi bizim ekmeğimizle oynanması kabul edilir bir şey değil biz ailemize nasıl bakacağız. Bizim tek geçimimiz bu zaten istedikleri parayı veriyoruz. Bu zamana kadar araçlarımızda en ufak bir sorun olmadı. Velilerden tek bir şikayet almadık. Okul Müdürü Cemal Azkın elini önce vicdanına koysun” dediler.

Davet üzerine Sakarya İlkokulu Müdürü Cemal Azkın’ı telefonla arayan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga okul müdüründen bilgi alırken görüşmek ve bir çaylarını içmek için 22 Temmuz 2016 Pazartesi gününe randevu istedi. Müdür Azkın Türkeş Manga’ya “memnuniyetle bekliyorum” dediği için Türkeş Manga bugün saat 11.40’da servis şoförleri ve Ceyhan 82 Gazetesi temsilcisi, HaberAcil.Net Genel Yayın Yönetmeni Faruk Oluk’la okula geldiğinde mesai saatleri olmasına rağmen okulun kapısının kapalı olduğunu gördü ve okul yönetimi ile görüşemedi.

Daha sonra görevlerinden alınmak isteyen servis şoförleri ile röportaj yapan Türkeş Manga’ya araç şoförleri “Okul aile birliği başkanını dahi haberi olmadan ekarte edip haberi olmadan tutanak tutuyorlar. Okul aile birliği başkanının madem fikrini almayacaksınız ne diye seçiyorsunuz. Hakkımızı başka birisine teslim etmeyeceğiz. Okul Müdürü Cemal Azkın’ın hatadan dönmesini bekliyoruz. Bu aşamada bütün kanuni yollara başvurumuzu yapacağız. Ayrıca BİMER ve CİMER’e de konu hakkında bilgilendirme yapıp Bakanlık müfettişi göndermesini isteyeceğiz” dediler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MSB acı haberi duyurdu: 1 askerimiz şehit

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga ve Ceyhan 82 Gazetesi temsilcisi, HaberAcil.Net Genel Yayın Yönetmeni Faruk Oluk’da “Bazı öğrenci dolmuş şoförlerinin mağdur oldukları haberini aldık. Onlara yardımcı olmak mağduriyetlerinin giderilmesi içiniçin okula geldik. Ne yazık ki okula geldiğimizde her hangi bir okul yöneticisiyle ve müdürüyle hiç kimseyle karşılaşamadık. Bu arkadaşlarımız yirmi seneyi aşkın okul servisini yaptıklarını öğrencileri getirip götürdüklerini söylüyorlar. Bir çırpıda kapının önüne bıraktıklarını ifade ediyorlar. Bunların mağdur olduklarını ve bunların mağduriyetinin giderilmesi için gerekli işlemlerin yapılacağını arkadaşlara ilettik. ” dediler.

KozanBilgi.Net Yönetimi olarak haberimizi okuyan yetkililere mesai saatinde olmasına rağmen okulun kapılarının kapalı olmasının düşündürücü olduğunu belirterek okul müdürünün geleceğimizi de bilmesine rağmen yapılan davranışın hiç de şık olmadığını söylemek istiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın