Ceyhan’da Çöp Konteynerleri Yeraltına İniyor

Ceyhan’da Çöp Konteynerleri Yeraltına İniyor

Ceyhan’da çöp konteynerleri yer altına alınmaya başladı. İlk olarak Kızılay Caddesi Üçgen Park yanı, Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesindeki 3 pilot bölgede başlayan çalışmaların ilçe geneline yayılacağı bildirildi.

Yer tespiti çalışmalarına katılan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, temizlik işinin belediyenin asli görevi olduğunu belirtirken bu işin artık daha modern ve sağlıklı yöntemlerle yapılacağını söyledi.

UYGULAMAYI İLÇE GENELİNE YAYACAĞIZ

Başkan Alemdar Öztürk , “Ceyhan Belediyesi, çöp konteynerlerini yer altına alarak şehir estetiği, sinek sorunu, çevre ve halk sağlığı açısından önemli bir çalışmaya imza atmış olacaktır.  2 bin 200 litre kapasiteli konteynerleri  ilk olarak Kızılay Caddesi Üçgen Park yanı, Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesinde 3 pilot bölgede yer altına aldık. Çalışmalarımızı ilçe geneline yayacağız. 30 Mart 2014 Yerel seçim sürecinde hemşehrilerimize ne söz verdiysek bir bir hayata geçiriyoruz” dedi.

HEM YAKITTAN HEM DE İŞ GÜCÜNDEN TASARRUF EDECEĞİZ

Ceyhan Belediyesi olarak çöp konteynerlerini yer altına alarak başta kötü koku olmak üzeri birçok olumsuzluğun önüne geçileceğini belirten Başkan Alemdar Öztürk, ayrıca her açıdan tasarruf da yapılacağını da söyledi.

Alemdar Öztürk, “Çöpleri almak amacıyla günlük toplama işlemi yapan çöp araçlarımız, bu sistemle daha asgariye indirilecek böylelikle hem yakıttan, hem araçtan, hem de personelden tasarruf etmiş olacağız.” Dedi.

VATANDAŞ UYGULAMADAN MEMNUN

Çöplerin yer altına alınmaya başlamasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’e teşekkür etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  MEB duyurdu! 3 gün uzaktan eğitime ara veriliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın