LÜTFEN!
GEÇİRDİĞİMİZ BU ZOR GÜNLERDE YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN EVDE KAL TÜRKİYE'M!

Ceyhan’da Karanlık Gecelerin Ak Yüzü ”Başkan Kadir Aydar”

Ceyhan’da Karanlık Gecelerin Ak Yüzü ”Başkan Kadir Aydar”

Veysel Pulaşlı

Bir Ceyhan düşünün, dışarıdan baktığın zaman enerjinin dünyaya açılan kapısı olarak görürsünüz, ama içerisine girdiğiniz zaman, tabiri caizse büyük köy diye bahsederler, işte ylların eskimeyen Ceyhan’ı ne hallere geldi, yaşı atmışın üzerinde olanlar bilir, 40 yıl önceki Ceyhan hanıyla, hamamıyla, sinemalarıyla, gazinolarıyla çevrenin eğlence merkeziydi. Pamuk ağalarının şehriydi, O zamanın ağaları alan el değil veren eldi, tüm siyasi partililerin milletvekilleri Adananın tüm ilçelerini gezer Ceyhan’a gelir akşam yemeklerini burada yerlerdi. Adalet Parti Bakan ve milletvekilleri şehir kulübünde ağırlanır, Cumhuriyet Halk Partisi Bakan veya milletvekilleri Tüccarlar kulübünde ağırlanırdı.

İşte Ceyhan bu güzellikten sahipsiz bir kasaba durumuna geldi, Umutsuz musun desen hayır diyorum, çünkü 31 mart 2019 yerel seçimlerinde yüreğini Ceyhan sevdasıyla bütünleştiren ve Ceyhan’ın dermanı olacağım diyen bir yürekli genç sahneye çıktı. Ben doğduğum yere hizmet etmek istiyorum dedi, kendini halkına sevdirdi, güven verdi. Büyüklerin icazetini aldı, gençlerin dostluğunu kazandı, ya Allah dedi ve yola çıktı.
İşte bu karanlık gecelerin ak yüzü olacak Başkan Kadir Aydar’dır. Millete kendini inandırdı ve halkta bu koca köyü bize şehir olarak geri ver Başkan diyerek, millet iradesiyle getirip O Başkanlık makamına oturttular.Başkan biz sana inanıyoruz ve de arkandayız dediler, Başkanda öyle bir inançla yola çıktı ki geceleri dahi hizmet etmek için müdürleriyle toplantı üstüne toplantılar yaparak, akşam düşündüklerini sabah uygulamaya koyuyor ve yorulmak nedir bilmiyor, Tüm amacı Ceyhan’ın dermanı olmak, Büyük şehri de arkasına alarak bismillah dedi ve kısa zamanda kendini kabul ettirdi.

Bizde Ceyhan 82 Haber Gazetesi olarak diyoruz ki, yolun açık olsun Başkan.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın