DOLAR 15,5402 0.39%
EURO 16,2317 0.67%
ALTIN 906,270,51
BITCOIN 454910-2,82%
Adana
24°

AZ BULUTLU

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

Ceyhan’da Ödüllü “Kitap Okuma Yarışması” Düzenleniyor

Ceyhan’da Ödüllü “Kitap Okuma Yarışması” Düzenleniyor

ABONE OL
12 Mart 2015 09:21
Ceyhan’da Ödüllü “Kitap Okuma Yarışması” Düzenleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ile Son Peygamber Platformu‘nun birlikte düzenlediği “Son Peygamber’in (sav) Hayatı” konulu büyük ödüllü “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları 3”, Türkiye ve Dünya geneliyle aynı anda Ceyhan’da da düzenleniyor.

Ceyhan’da proje ortağı olarak Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından organize edilen yarışmaya yaklaşık olarak Ceyhan’dan 1.150, Dünya genelinden ise 265.000 başvuru gerçekleşti.

Ceyhan’daki En Büyük Özel Yarışma!

Türkiye’de ve Ceyhan’da bugüne kadar gerçekleşmiş en büyük katılımlı özel yarışmaya 7’den 70’e herkes katılabiliyor.

1

Online Müracaatlar Devam Ediyor!

Türkçe dilinde “Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi / Prof.Dr. İsmail Lütfi Çakan, N.Mehmet Solmaz” kitabından, İngilizce dilinde “Muhammad / Martin Lings” kitabından yapılacak yarışmaya, internetten online katılmak isteyenler için kayıtlar devam ediyor.

Hicri 04 Cemaziyelahir 1436, miladi 25 Mart 2015 tarihine kadar www.ufkayolculuk.com adresinden yarışmaya başvurular yapılabiliyor.

Büyük Yarışma 29 Mart’ta!

Okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak ve Son Peygamber’in (sav)bakış açısını topluma kazandırmak amacıyla Türkiye’nin 81 ili ve online olarak Dünya genelinde hicri 08 Cemaziyelahir 1436, miladi 29 Mart 2015 pazar günü saat 10.00’da gerçekleştirilecek yarışma sınavı, aynı anda Ceyhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Kazananlar Umre’ye Gönderiliyor!

Sınav sonunda Ceyhan derecesi yapanlara; 2 Umre seyahati, 3.000 TL para, 3 tam altın, 1 yarım altın ödülü takdim edilecek. Adana derecesi yapanlara; 1 Umre seyahati, 3 laptop bilgisayar, 1 tablet bilgisayar, 1 notebook bilgisayar, 1 Cumhuriyet altını, 1 fotoğraf makinası ve 1 bisiklet verilecek. Türkiye derecesi yapanlara ise Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, 16 Umre seyahati,  28 İpad Air ve 18.000 TL para ödülü verilecek.

Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Başkanı Mustafa Ekiz yaptığı açıklamada; “ Yarışma, Ceyhan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 40 civarında  görevli öğretmen gözetiminde yapılacaktır. Sınava girecek adaylar sınıfını ve gireceği sınav salonunu, cep telefonuna gelen mesaj ile ve aynı zamanda Ceyhan Anadolu İmam Hatip Lisesi bina giriş kapısından öğrenebileceklerdir. Soru kitapçıklarının üzerinde, sınava giren adayların ismi yazılı şekilde gelecektir. Büyük katılımın olduğu bu yarışma  medya tarafından da yakından takip ediliyor. Katlımcılara şimdiden başarılar dileriz.” dedi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.