Ceyhan’da Son Demokrasi Nöbetide Coşkuyla Gerçekleşti

Ceyhan’da Son Demokrasi Nöbetide Coşkuyla Gerçekleşti

Ceyhan’da, darbe girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbeti, yoğun bir katılımla dün son buldu.

Cumhuriyet Meydanı’nda 15 Temmuz Cuma gecesi başlayan demokrasi nöbeti, son gününde de Ceyhanlıların yoğun katılımı ile devam etti. Demokrasi nöbetinde Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy, Garnizon Komutanı Binbaşı Ayhan Evli ve Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ile daire amir ve müdürleri de hazır bulundular.

Kuranı Kerim’in okunduğu, duaların edildiği ve Ay yıldızlı bayrakların dalgalandığı Cumhuriyet Meydanı’nda bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, 15 Temmuz’daki darbe kalkışmasında hayatını kaybeden şehitlere Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi.

SON DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU (2)

Alemdar Öztürk, “ 15 Temmuz gecesi FETÖ’cü hainler, o mübarek asker elbisesi altında milletimizin milli iradesine kast etmiş, silahlarını ve namlularını milletin kendisine doğrultmuş ve şehit etmiştir. Ancak geçmişinden ders alan Türk milleti, bu haşhaşilerin kalkışmasına göğsünü, bedenini siper ederek milli iradesine ve geleceğine sahip çıkmıştır.” Dedi.

SON DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU (3)

15 Temmuz’da askeri kalkışma içersine giren hainlerin, milletimiz tarafından kendi kazdıkları kuyuya düşürüldüğünü ifade eden Alemdar Öztürk, “ Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. Milletimiz sağcısıyla-solcusuyla, CHP’lisiyle, MHP’lisiyle AK partilisiyle, Türk’üyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla, Arabıyla tek yürek olarak hain FETÖ’cülerin tuzaklarını Allah’ın yardımıyla boşa çıkarmıştır. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımızın meydanlara inme çağrısıyla birlikte Ceyhan’da da devam eden demokrasi nöbetimizi yine Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde bu gün noktalıyoruz. Allah milletimize bir daha böyle günler yaşatmasın. Birliğimizi, dirliğimizi devam ettirsin.” Diye konuştu.

SON DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU (4)

Daha sonra İlçe Garnizon Komutanı Binbaşı Ayhan Evli ve İlçe Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy da demokrasi nöbetine katılan vatandaşlara hitab ederek gösterdikleri birlik ve beraberlikten dolayı teşekkür etti.

SON DEMOKRASİ NÖBETİ TUTULDU (5)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN