Ceyhun Gençlik İzcileri, Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na Gidiyor

Ceyhun Gençlik İzcileri, Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na Gidiyor

Adana ili Ceyhan ilçesi Ceyhun Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü izcileri, Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından 22 – 26 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek uluslararası “Çanakkale Milli Bilinç Kampı’na” gidiyor.

Çanakkale’nin Gelibolu yarımadasındaki Eceabat ilçesi, Kocadere köyü civarında gerçekleşecek kampa, toplamda yaklaşık 15.000 izcinin katılımı bekleniyor. Ceyhun Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, 20 izci ve 4 lideri ile 21 Nisan’da Çanakkale’ye gidiyor.

Kamp süresince telsizcilik, ilkyardım gibi çok sayıdaki istasyon faaliyetlerinin yanısıra, Bigalı köyü yürüyüşü de gerçekleştirilecek.

Zinde Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü önderliğinde, Konya Erdemli Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü’nün Çanakkale savaşlarının 100. yılında “Her Şehide Bir Yasin, Hedef 253 Bin” projesiyle okunulan Yasin-i Şerifler, şehit dedelerimize hediye edilecek.

CANAKKALE KARA SAVASLARININ 96. YILDONUMU ETKINLIKLERI KAPSAMINDA SABAHIN ILK SAATLERINDE ATA'NIN YOLUNDA 57. ALAY YURUYUSU DUZENLENDI. TURKIYENIN CESITLI UNIVERSITELERINDEN VE ASKERI OKULLARDAN GELEN BINLERCE GENC, 4,5 KM LIK YOLU ELLERINDE BAYRAKLARLA YURUDU. (ANADOLU AJANSI - CEM OKSUZ) (20110425)

25 Nisan günü sabah ezanıyla beraber kınalar yakılarak, “dedeciğim ben geldim” sloganıyla yaklaşık 17 kilometrelik “57. Alay Yolu” yürüyüşü gerçekleştirilecek.

25 Nisan 1915 tarihinde İngiliz, Fransız ve diğer düşman kuvvetlerinin yaptığı çıkarmada, düşmanların ilerlemesine ve Kocasinan tepelerinin düşman eline geçmesine aynı gün yaptığı çabuk hareket ve şiddetli taarruz ile engel olup aylar süren kahramanca muharebeler yaparak olağanüstü yiğitlik ve yararlılık gösteren, savaşa katıldığı sırada sahip olduğu 49 subay ve 3638 er/erbaşın tamamını şehit vererek de ünlenen 57. Alay’ın o zaman kullandığı intikal yolu, izciler tarafından benzer şekilde yürünecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın