CHP, 93 yıldır demokrasi nöbeti tutan tek parti

CHP, 93 yıldır demokrasi nöbeti tutan tek parti

CHP Adana İl Örgütü öncülüğünde düzenlenen 93. Kuruluş yıldönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığına vurgu yapıldı

ADANA – Cumhuriyetin kurucu partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi 93. yaşını Adana’da coşkuyla kutladı. CHP’nin 93 yıldır demokrasi nöbeti tutan tek parti olduğunu dile getiren İl Başkanı Ayhan Barut, “CHP, kadınlar, çocuklar, yaşlılar, gençler, ezilenler için yani herkes için vardır. CHP, hak ve özgürlüklerin, cumhuriyet ve demokrasinin de teminatıdır. Bugün karşıdevrimcilerin bitmez tükenmez çabalarına karşın Türkiye hala cumhuriyetle yönetiliyorsa bu, yüreğinde cumhuriyet, Atatürk sevgisi taşıyan yurttaşlarımız ve CHP sayesindedir” dedi.

CHP - KURULUŞ YILDÖNÜMÜ1

KATILIMCILAR
Adana İl Örgütünün 93. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Parkı’nda düzenlediği törene il yönetimi, ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kolları, Adana Milletvekilleri Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Karataş Belediye Başkanı Boğaçhan Ünal, belediye meclis üyeleri, partililer ve yurttaşlar katıldı.

ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNULDU
İl Başkanı Ayhan Barut, İl Başkan Yardımcısı Zeliha Divarcı ve İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra katılımcılar saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı’nı söyledi.

CHP - KURULUŞ YILDÖNÜMÜ2

“CHP’NİN ONURLU, GURURLU ÜYELERİYİZ”
İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı konuşmada CHP’nin 93. Yaşını darbe girişimi ve terör saldırıları nedeniyle buruk bir şekilde kutladıklarını ifade etti.
Barut, “93 yıl önce Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde “Halk Fırkası” adıyla kurulan CHP, ulusal bağımsızlığı kazanan, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren, laiklik ilkesiyle din ve devlet işlerini birbirinden ayıran, yurttaşları etnik köken, din, dil, ırk gibi farklılıkları nedeniyle ayrıştırmayıp, herkesi kucaklayan, ulusal birliği sağlayan, hukuk ve eğitim gibi toplumsal alanlarda gerçekleştirdiği reformlarla çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni biçimlendirmiştir. Biz, ulusal sanayinin ve ekonominin gelişmesine öncülük eden, İkinci Dünya Savaşı sonrasında tek parti konumunun tüm olanaklarına karşın, çok partili rejime geçişi sağlayarak Türkiye’nin demokratikleşme sürecinde de öncü misyonunu sürdüren, en zor dönemlerde sorumluluk alarak ülkemizi düzlüğe çıkaran Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu ve gururlu üyeleriyiz” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kızılay’dan Başkan Özgan’a Teşekkür Belgesi

CHP - KURULUŞ YILDÖNÜMÜ3

CUMHURİYETİN, DEMOKRASİNİN, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİNİN KORUYUCUSU
CHP’nin Cumhuriyet tarihi boyunca darbelerden en büyük zararı gören parti olmasına karşın her türlü darbeye, diktaya ve faşizan uygulamalara karşı durduğunu, demokrasinin, cumhuriyetin, Atatürk ilke ve devrimlerini koruyucusu olduğunu, kurulduğu günden bu yana barış, toplumsal huzur ve halkın refahı için mücadele ettiğini dile getiren Barut, şöyle devam etti:
“Cumhuriyet Halk Partisi 93 yıldır demokrasi nöbeti tutan tek partidir. Çünkü CHP, kadınlar, çocuklar, yaşlılar, gençler, ezilenler için yani herkes için vardır. CHP, hak ve özgürlüklerin, cumhuriyet ve demokrasinin de teminatıdır. Bugün karşıdevrimcilerin bitmez tükenmez çabalarına karşın Türkiye hala cumhuriyetle yönetiliyorsa bu, yüreğinde cumhuriyet, Atatürk sevgisi taşıyan yurttaşlarımız ve CHP sayesindedir.”

CHP - KURULUŞ YILDÖNÜMÜ4

“TÜRKİYE’NİN CHP İKTİDARINA İHTİYACI VAR”
Bugün Türkiye’nin ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ felsefesini benimseyen Cumhuriyet Halk Partisi’ne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Barut, savaşa dayalı politikaların açtığı yaraları saracak, toplumsal huzuru ve barışı sağlayacak, güçlü bir ekonomik yapıyı oluşturacak, halkın refahını artıracak tek partinin “Önce Türkiye” şiarıyla halkçı politikalar üreten Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu kaydetti.

“CHP İKTİDARIYLA CUMHURİYETİ YARINLARIMIZA EMANET EDECEĞİZ”
Barut, “Kurucu Genel Başkanımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir’ şeklindeki sözleri Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi için büyük bir gurur kaynağı olduğu gibi sorumluluk duygusunun da nedenidir. Bu sorumluluk duygusuyla bugün her zamankinden daha çok çalışacak ve CHP iktidarıyla Cumhuriyeti yarınlarımıza emanet edeceğiz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Gürçam: "Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutlamaktayız"

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın