CHP Adana Milletvekili Özdiş, Gaziköy Ziyaretinde ‘FETÖ’nün İni AKP Genel Merkezidir’ dedi

CHP Adana Milletvekili Özdiş, Gaziköy Ziyaretinde ‘FETÖ’nün İni AKP Genel Merkezidir’ dedi

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi İbrahim Özdiş CHP Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ile birlikte Kozan’a bağlı Gaziköy Kasabası (Mahallesi) ne ziyarette bulundu.

15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişi konusunda Gaziköylülerin düşüncelerini almak ve onlarla sohbet etmek istediğini belirten Özdiş FETÖ’nün ininin AKP Genel Merkezi olduğunu belirtti.

20160918_161327

Gaziköy’de iki kahvehanede sohbet eden Özdiş ilk önce Atatürk Büstü yanındaki kahveye uğradı. CHP’li Gaziköylüler ve Gaziköy CHP Belde Temsilcisi Şevki Üresin tarafından karşılanan Özdiş sohbete başlamadan önce vatandaşların soruları varsa bilmek ve cevaplamak istiyorum dedi.

İlk soruyu yönelten Şevki Üresin “Sayın Vekilim CHP Gaziköy’de gittikçe düşüyor. Biz iktidar olmak istedikçe şu an Gaziköy’de üçüncü parti durumuna geldik. Siz hiç aranızda neden iktidar olamıyoruz diye konuşuyor musunuz. Siz mi halkın istediğini vermiyorsunuz yada sizin vermek istediğinizi mi halk almıyor. Biz ne zaman iktidar olacağız” dedi.

20160918_161353

Başka soru olup olmadığını soran CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’i KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’da sorduğu sorularla terletti.

20160918_161356

Türkeş Manga sorusunda “Sayın Özdiş, Hükümet ordumuzla birlikte büyük bir askeri operasyonla FETÖ/PDY ve PKK’yı temizlemeye yönelik çalışmalar yürütüyor. Bu bağlamda PKK’nın basın kuruluşu olan Özgür Gündem Gazetesi’de kapatıldı. Siz CHP olarak basın özgürlüğü adı altında halkın yanında yer almanız gerekirken bölücü terör örgütünün basın kuruluşuna destek oldunuz. Bu ülkede sizin haberlerinizi paylaşan sizi okurlarıyla buluşturan yerel haber kuruluşlarıyla neden diyaloğunuz yok. Hangi yerel basın kuruluşunun bir bayramını kutladınız. Sizlere kutlama mesajı gönderen basın mensuplarına dönüş dahi yapmıyorsunuz. Bunu anlamakta zorluk çekiyorum” dedi.

20160918_164213

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş “Cumhuriyet Halk Partisi her zaman ülkenin birliğinden bütünlüğünden yana bir davranış sergilemiştir ve politikaları da her zaman bu doğrultuda olmuştur. Bizim için esas olan üniter yapının korunmasıdır. Her alanda her zaman terör örgütünün karşısında olduk. Evet PKK terör örgütüdür. Bunu sayın genel başkan çeşitli kez gurup toplantılarında tüm Türkiye’ye bu anlamda açıkladı.

20160918_164223

Yalnız şunu da hemen söylemek durumundayız, biz bu ülkede her kim ne yapacaksa yönetim anlamında söylüyoruz hukukun içinde hareket etme gibi bir zorunluluğu olduğunu düşünen bir partiyiz. Bizim için önemli olan hukukun üstünlüğüdür. Yani iktidarsınız ben yaptım, ben ettim noktasında bir davranış sergileyemezsiniz. Biliyorsunuz biz FETÖ terör örgütünün o kalkışmadan sonra da mevcut iktidar olağan üstü hal ilan etti. Biz olağanüstü hallerle bu sorunların çözülemeyeceğini ordada iktidar temsilcilerine parlamento kürsülerinden söyledik. Ancak sayısal çoğunluklarından dolayı da böyle bir olağanüstü hal ilan ettiler ve o günden bu güne kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi yönetmeye çalışıyorlar. Bugün bizim o gün kürsüde söylediklerimizin doğruluğu ortaya çıktı. Evet böyle bir kalkışma var bu kalkışmanın asıl müsebbiplerini bulmak iktidara düşüyor. Biz de muhalefet olarak konunun o yönüyle yanında olacağımızı bildirdik, ancak o günden bu güne şunu çok net olarak görüyoruz ki, kurunun yanında yaş ta yanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kızılay’dan Başkan Özgan’a Teşekkür Belgesi

20160918_164422

Siz bu ülkede on dört yıl iktidar olacaksınız FETÖ terör örgütü dediğiniz ki; biz bunu yıllardır, otuz yıldır, kırk yıldır söylüyoruz, hayatın her alanında dillendiriyoruz, biz o dönemde bu konuyu dillendirirken siz bize linç girişimlerinde bulundunuz. Rahmetli Kamer Genç FETÖ ile ilgili bir kaç laf etti diye parlamentoda AKP milletvekillerinin lincine Allah rahmet eylesin maruz kalmıştı. On dört yıl yöneteceksiniz, ne istediler de vermedik diyeceksiniz. Şimdide Gaziköyden gariban bir Mehmet abi zeki bir çocuğu var. Öğretmeni diyor ki Mehmet ağa bu çocuğun aman okumasını sağlayın neyin var neyin yok bul, buluştur. Bu üniversite eğitimi yapsın, bu çocuk çok önemli yerlere gelecek diyor. O da alıyor çocuğunu Adana’ya geliyor, bir dershaneye yazdıracağız hangi dershaneye yazdıralım diyor. Diyorlar ki; başarısı en yüksek olan dershaneye yazdır.

20160918_164433

Sen on dört yıldır kapılarını açmışsın buna her dediğine evet demişsin. Bunlar da soru çalmış. Son yirmi yılın nerdeyse en yüksek puanını alan bu öğrenciler bunların dershanesinden çıkıyor, çocuğu o dershaneye verdi diye bu on beş temmuz kalkışmasından sonra o çocuğun, o ailenin hayatını karartıyorsunuz. Biz bunlara da şimdi bu anlamda sahip çıkıyoruz.

20160918_164436

Sen Ey Tayyip Erdoğan, Ey Abdullah Gül, Ey Tansu Çiller, Ey FETÖ terör örgütünün başı kurdele kestiniz Bank Asya’dan şimdi gariban ev alacak, tüketici kredisi çekecek faizi üç kuruş beş kuruş düşük veriyor diye gidiyor o bankadan resmi banka devlet izin vermiş açmış, kredi aldı diye gel diyorsunuz karı kocayı kapının önüne koyuyorsunuz. Böyle mücadele olmaz işte o mücadele bölücülüktür. Biz PKK’ya sonuna kadar karşıyız. Evet terör örgütüdür ancak tüm sorunlar bu ülkede hukuk normları içerisinde çözülmesinin gereğine inanan bir partiyiz biz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Suudi Arabistan’dan şoke eden ‘Hac’ kararı

20160918_164448

Eğer siyaset, yönetim bir öç alma içerisinde devam ederse bu yönetim tarzının ülkemize getireceği en ufak bir fayda yoktur” dedi.

20160918_164707

Özdiş konuşmasında “Koca Cumhurbaşkanı kandırıldık diyor, Gaziköylü bir vatandaş hayli hayli kandırılır. Biz temizlik yapıyoruz diyorlar. Valla o konuda samimi değiliz. Sen sana muhalifleri temizlemeye çalışıyorsun. Yanlış politikalarınla, hukuk dışı politikalarınla muhaliflerini susturmaya çalışıyorsun. Böyle bir anlayışla Türkiye’nin ilerlemesi, büyümesi, gelişmesi o hep söylediğimiz çağdaş uygarlık seviyesine ulaşması mümkün değildir. Demokrasi, demokrasi, demokrasi, hukuk, hukuk, hukuk. hepimiz buna uyacağız. At izi it izine karıştı. Kurunun yanında yaşları da yakıyorsunuz. Siyasala, siyasal uzantıları kardeşim siyasal uzantıları. Onları çıkaracaksın. Çıt yok. Söylüyorum, o gün söyledim, Eğitim Sen’in protestosunda ben de orada vardım. Arkadaşlar mikrofonu uzattılar, ben buradan Sayın Cumhurbaşkanına diyor ya inlerine gireceğiz inlerine. Ben o inin adresini veriyorum. AKP Genel Merkezi girsinler. Çok açık ve net, girsinler ve orayı bir kurcalasınlar. 17-25 darbe, ne darbesi? böyle bir olay oldu mu olmadı mı? oğlum parayı sıfırla dedin mi demedin mi? Böyle bir olay gerçek mi değil mi? Bunu FETÖ’cü çıkartmış, bir birinize düşmüşsünüz paylaşım savaşında şu az almış, sen fazla almışsın o ayrı. Böyle bir olay var mı yok mu?” dedi.

20160918_164717

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş daha sonra yol üzerindeki esnaflarla görüştükten sonra sohbet etmek için Gaziköy Merkez Kahvesine gelerek burada vatandaşlarla yine ayni konu hakkında açıklamalarda bulundu.

20160918_164725

20160918_164731

20160918_164746

20160918_164858

20160918_165318

20160918_165440

20160918_165444

20160918_165458

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın