CHP ağaç katliamının peşini bırakmıyor

CHP ağaç katliamının peşini bırakmıyor

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, il yöneticileri ve Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, Sarıçam’ın Kılıçlı köyünde poligon yapılmak için binlerce ağacın katledildiği alanda nöbet tutan köylülerle bir araya geldi. Köylüler tarafından başlatılan imza kampanyasına destek veren CHP’liler, köylülerin haklı mücadelelerinin yanında olduklarını söylediler.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI

TÜMER, KATLİAMI DURDURDU
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis edilen 170 dönümlük ormanlık alanda poligon yapımı için yaklaşık 100 dönümlük alan üzerindeki kızılçam ağaçları katledildi. Ağaç katliamını haber alıp CHP Sarıçam İlçe örgütü ve Sarıçam Gençlik Kollarıyla birlikte duruma müdahale eden CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, katliamın sona ermesini sağladı.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI1

CHP’LİLERDEN DUYARLI KÖYLÜLERE TAM DESTEK
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, il yönetim kurulu üyeleri, Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, CHP Sarıçam İlçe Başkanı Celal Güven, Kozan İlçe Başkanı Erkan Karaoğlu ve partililerle birlikte bölgede nöbet tutan köylüleri ziyaret etti.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI2

YAPILAN GERÇEK ANLAMDA BİR KATLİAM
Köylülerden ve İlçe Jandarma Komutanlığı yetkililerden konuyla ilgili bilgi alan Barut ve Türkmen, ağaçların da canlı varlıklar olduğuna dikkati çekip, yapılanın bir katliam olduğunu vurguladılar.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI3

POLİGON KIRAÇ, TARIMA UYGUN OLMAYAN BİR ALANA YAPILABİLİR
Yapılmak istenen atış poligonunun bölge halkına hiçbir yararının olmadığını belirten İl Başkanı Barut, sözkonusu alana yakın bir yer olan Mustafalar Köyü’nde poligon olduğunu anımsattı. Poligonun kıraç, verimsiz, tarıma uygun olmayan alanlarda yapılabileceğini kaydeden Barut, “Ormanına, ağacına, toprağına sahip çıkan köylülerimizin haklı mücadelesinin yanındayız” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Pfizer/BioNTech aşısıyla ilgili müthiş sonuç: Yüzde 96 etkili

CHP - AĞAÇ KATLİAMI4

İMZA KAMPANYASINA DESTEK ÇAĞRISI
Ormanlık alan içerisine yapılmak istenen tesisin, diğer yapılaşmaların da önünü açabileceğine dikkati çeken Barut, “Adana’nın akciğerleri konumundaki bu bölgenin korunmasından yanayız. Dün milletvekilimiz Zülfikar İnönü Tümer buradaydı, bugün Elif Doğan Türkmen’le biz geldik. Diğer milletvekillerimiz İbrahim Özdiş ve Aydın Uslupehlivan, Seyhan, Çukurova ve Karataş belediyelerimiz ve CHP örgütlerinin de yanınızda olduğunu bilmenizi isterim. CHP olarak diğer siyasi partileri, yurttaşlarımızı, sivil toplum kuruluşlarını ve çevre örgütlerini de duyarlı olmaya ve başlatılan imza kampanyasına destek vermeye davet ediyorum” diye konuştu.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI5

YETKİ GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜNDE
Orman İşletme Müdürlüğü yetkililerinden konuyla ilgili telefonda bilgi alan CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen de yetkililerden ağaç kesiminin sona erdirildiğini teyit ederken, sözkonusu alanın Gençlik ve Spor il Müdürlüğüne tahsisli olması nedeniyle alanla ilgili tasarrufun bu kurumda olduğunu aktardı.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI7

MÜCADELE VE KAMUOYU DESTEĞİYLE BAŞARIYA ULAŞILACAK
Başlatılan imza kampanyasının önemine işaret eden Av. Türkmen, köylülerin mücadelesiyle sözkonusu alanın kurtarılabileceğini belirtti. Türkmen, “Köylülerimizi duyarlılıklarından dolayı kutluyorum. İnanıyorum ki, imza kampanyasıyla birlikte açılacak davalarla ve kamuoyunun desteğiyle tıpkı Artvin Cerrattepe’de olduğu gibi burası da kurtulacaktır” şeklinde konuştu.

CHP - AĞAÇ KATLİAMI9

CHP’liler daha sonra Kılıçlı Köyü kahvehanesinde köylülerle bir araya geldiler. Burada da duyarlılık çağrısı yapan Barut ve Türkmen, köylülerin haklı mücadelesinin yanında olacakları sözünü yinelediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın