CHP Antalya Kampı’nda ortaya atıldı: İktidara gelirsek Ak Saray…

CHP Antalya Kampı’nda ortaya atıldı: İktidara gelirsek Ak Saray…

aa-picture-20141101-3674013-web-640x360

CHP’nin üç günlük Antalya Kampı hararetli tartışmalarla sona erdi. Kampta iktidara geldiğinde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın iptal edilip yerinin silikon vadisi benzeri teknoloji şirketlerine kiralanması kararlaştırıldı.

Milletvekillerinin Antalya Kampı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel seçim stratejisini açıkladığı kapalı toplantıyla bitti. Seçim Kampanyası’nın ana teması “umuda yolculuk” şeklinde anlatılacak. Sosyal politika ağırlıklı bir kampanya yapacaklarını anlatan Kılıçdaroğlu, vatandaşın iş, aş sorunlarına çare bulunacağını söyledi. Kampanyada işsizlik, öğrencilerin yurt sorunu, öğretmenlerin atanması, sosyal yardımlar konularına ağırlık verilecek.

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu’nun son gün milletvekillerine “Söz veriyorum iktidar olursak AK Saray’ı Silikon Vadisi yapacağım” dediği öğrenildi. Son gün milletvekillerine bir dış politika sunumu yapan, Suriye politikasının nasıl olması gerektiği konusundaki görüşlerini aktaran CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik’in sözleri Adana Milletvekili Ümit Özgümüş’ten tepki gördü.

Özgümüş bölgeye barışı ancak Türkiye’nin izleyeceği doğru dış politikanın getireceğini belirten Özçelik’in bazı görüşlerine AK Parti’nin tezlerini andırdığını iddia ederek tepki gösterdi. CHP TBMM Grubu 5. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nın son gününde bir basın toplantısı düzenleyen Grupbaşkanvekili Akif Hamzaçebi ise Emine Ülker istifasına “Sayın Tarhan çok değerli bir arkadaşımızdı, ben ayrılmamasını arzu ederdim ama o yönde bir tercih kullandı” yorumu yaptı.

Hamzaçebi, CHP’den bir başka partinin ortaya çıkarılacağı iddialarına katılmadığını belirtti. Cumhurbaşkanı’nın HDP’ye yönelik “Sabrın bir sınırı var” sözlerini “tehdit üslubu” şeklinde niteleyen Akif Hamzaçebi, “Devlete düşen görev sükunetle olayları değerlendirmektir. Sözleri verip de daha sonra ‘sabrın da bir sınırı vardır’ deyip tehdit üslubu kullanmayı doğru bulmuyorum” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlker Telli Türkeş Manga'yı Ziyaret Etti

Hamzaçebi ayrıca daha önce Anayasa Mahkemesi’ne götürdükleri Torba Yasa’nın internet ve iletişim özgürlüğü gibi düzenlemeleri dışında kalan unsurlarını gelecek hafta Anayasa Mahkemesi’ne götüreceklerini bildirdi. (ANKA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın