CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü Nedeniyle Anma Mesajı Yayınladı

CHP Ceyhan İlçe Başkanı Kadir Aydar Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü Nedeniyle Anma Mesajı Yayınladı

Cumhuriyet Halk Partisi Ceyhan İlçe başkanı Kadir Aydar 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıldönümü nedeniyle KozanBilgi.Net’e bir basın açıklaması yaptı

CHP İlçe Başkanı Aydar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü nedeniyle yaptığı açıklamasında Çanakkale Zaferinin Türk milletinin kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

Aydar açıklamasında şunları söyledi;

Bugün; Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 100 Yıldönümünü anmanın ve kutsal vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız. Çanakkale Zaferi; dünya tarihinde bir dönüm noktasının yaşandığı, güç dengelerinin değiştiği, olayların akışı üzerinde Türk Ulusunun belirleyici bir rol oynadığı, Kurtuluş Savaşımızın ilk meşalesinin tutuşturulduğu, yüce Türk ulusunun Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahramanlık ve fedakârlığının doruk noktasına ulaştığı bir saygınlık ve azmin mücadelesi olmuştur.

ÇANAKKALE BİR DESTANIN YARADILIŞI DIR

102 yıl önce atıldı ilk adım bağımsızlık uğruna. Türk Ulusu emperyalist sömürgeciliğe karşı antiemperyalist bir direniş sergilediler ve bu zafer Kurtuluş Savaşına maya çalmıştır. 18 Mart 1915, Çanakkale Zaferi Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir.
Tarih bize şunu göstermiştir ki işgalci ne kadar güçlü olursa olsun savaşı mutlaka topraklarını savunmaya karar verenler kazanır. Tarih; yurdunu, toprağını savunmayan halkların mezarlığıdır aynı zamanda. Çünkü toprağını savunmayanlar yok olmuştur, yok olmaya mahkumdurlar. Yüzbinlerce canını toprağın kara bağrına gömerek, enperyalizme karşı bağımsızlığını kazanmış bir halk olarak bunu biliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Meral Akşener, İdlib şehitlerini andı

Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olan Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını canı pahasına nasıl savunduğunu göstermesi bakımından tarihi bir öneme sahiptir.

SÖKÜLÜP ATILAMAYACAĞININ GÖSTERGESİ OLMUŞTUR

Bugün bizlere düşen görevde, Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bize emanet edilen bu kutsal toprakları, onları bıraktığı aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır.Türk milleti Çanakkale’de göğsünü siper ederek, Türk’ün Anadolu topraklarından sökülüp atılamayacağını bir kez daha göstermiştir
İşte bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünü kutluyoruz, Üzerinde yaşadığımız bu kutsal toprakları bizlere armağan eden, milletimizin birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum.

CHP Ceyhan İlçe Başkanı
Kadir AYDAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın