CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan’dan AKP’li Çırak’a sert tepki

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan’dan AKP’li Çırak’a sert tepki

“Haddini bil Çırak!”

“Çırak’ın safsatasına ustası bile inanmaz”

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, Çukurova Belediyesi’nde son yaşanan olaylarla ilgili yaptığı yorumlar nedeniyle AKP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak’a sert eleştiriler yöneltti. Yüksel Erdoğan, “Dünyayı sarsan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında hayrete düşmedin de göreve seçildiği günden bu yana halkın takdirini kazanan Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin’e karşı yapılan mesnetsiz ve hayal ürünü haberlere mi şaşırıyorsun? Haddini bil Çırak! Senin bu safsatalarına ustan bile inanmaz” dedi.

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e karşı girişilen komplo teorileriyle ilgili olarak yaptığı yorumlar nedeniyle AKP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak’a yüklendi. “Haddini bil Çırak” diye sert bir çıkış yapan Erdoğan, “Senin bu safsatalarına ustan bile inanmaz” ifadesini kullandı.

‘DİNLEME’ AKP’NİN İHTİSAS ALANI

Yüksel Erdoğan, Çukurova Belediyesi ile ilgili bir gazetede yer alan asılsız iddialarla ilgili açıklamalarda bulunan AKP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çırak’ı hedef aldı. Erdoğan, “Türkiye Cumhuriyet’ini kuran, hukuk kurallarını belirleyen, halktan yana üretilen politikalarla sadece Türkiye’ye değil, dünyaya örnek gösterilen bir partinin belediye başkanını, AKP’nin ihtisas alanı olan; ‘yasadışı ortam dinlemesi’ ve ‘şantaj’ ile suçlamak, ancak bir çırağa yakışır” dedi.

‘ÇIRAK BAŞKAN’ HAKARET EDİYOR

Çukurova ilçesinin, Türkiye’de entelektüel bilgi birikimi, çağdaş yaşamı ve eğitim düzeyinin yanında ilerici yurttaşları ile öne çıkan bir ilçe olduğu yorumunu yapan Erdoğan, “Böylesi bir ilçenin CHP’li bir belediye başkanınca yönetilmesi, bizim için bir onurdur. ‘Çırak başkan’ın fütursuzca söylemleri, Çukurova’da çağdaş yaşama engel olamaz. Çırak’ın söylemleri, bu güzide ilçemizde yaşayan ilerici yurttaşlara hakaret içermektedir. CHP kadroları, buna asla izin vermeyecektir” diye konuştu.

BU BİR AKIL TUTULMASIDIR

Çukurova Belediyesi’nde gündelik işi olan insanların ‘güvenlik kaygısı’ yaşadığını dile getirmenin; ‘akıl tutulması’ndan başka bir anlam ifade etmediğini dile getiren Yüksel Erdoğan, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yasadışı ortam dinlemeleri, tehdit, şantajın ne olduğunu, vatandaşın güvenliğinin nasıl tehdit altında olduğunu anlamak istiyorsanız, biraz aynaya bakın. 13 yıldan bu yana ülkeyi ne hale getirdiğiniz ortada. Kendi yaptıklarınızı, bizim üzerimize yıkmaya çalışmayın.”

OYNANAN OYUNLARI BOZACAĞIZ

Erdoğan, “Çukurova Belediye Başkanımız Sayın Soner Çetin, tüm çıkar gruplarının tekerine çomak sokup, halkın çıkar ve menfaatlerini koruduğu için başta AKP olmak üzere onun ‘havuz medyası’nın linç politikalarıyla karşı karşıya kalmıştır. Bu çok çirkin bir durumdur. Ancak, CHP tüm örgütleriyle bu kirli tezgahın karşısında duracak, oynanan oyunları da kararlı duruşu, halktan aldığı destekle dün olduğu gibi bugün de boşa çıkartacak güçtedir. Oynanan oyunları bozmakta kararlıyız” ifadesini kullandı.

BU SAFSATALARINA USTAN BİLE İNANMAZ

“Bu çirkin oyunlar ve kurulan hain tezgahlar, halkımızın partimize sahip çıktığının ve CHP’nin sağlam ve emin adımlarla iktidara doğru yürüdüğünün de açık ve net bir göstergesidir” yorumunu yapan CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, açıklamasının devamında şu görüşleri dile getirdi: “Dünyayı sarsan 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında hayrete düşmedin de belediye başkanımıza karşı yapılan mesnetsiz ve hayal ürünü haberlere mi şaşırıyorsun? Haddini bil Çırak! Senin bu safsatalarına ustan bile inanmaz. Halkımız, ülkesini parsel parsel satmaya çalışan çıkar gruplarına 7 Haziran 2015’te ‘dur’ demesini bilecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın