DOLAR 17,9541 0.43%
EURO 18,5363 0.6%
ALTIN 1.032,330,26
BITCOIN 4368162,10%
Adana
30°

HAFİF YAĞMUR

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

CHP Çukurova İlçe Başkanlığından Adana Tabip Odası’na geçmiş olsun ziyareti
67 okunma

CHP Çukurova İlçe Başkanlığından Adana Tabip Odası’na geçmiş olsun ziyareti

ABONE OL
27 Şubat 2018 19:52
CHP Çukurova İlçe Başkanlığından Adana Tabip Odası’na geçmiş olsun ziyareti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sınır ötesi operasyonların başlamasından hemen sonra  “ “Savaş bir halk sağlığı sorunudur!” başlıklı basın açıklaması yapan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi başkan ve üyeleri hakkında soruşturmalar başlatılmış, ev ve iş yerleri aranarak gözaltılar yapılmış, gözaltı süreleri sonunda da serbest bırakılarak haklarında davalar açılmıştı.

Konuyla ilgili Adana Tabip Odası’na geçmiş olsun ziyaretinde bulunun Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre, İlçe Sekreteri Hamdi Şevik, İlçe Eğitim Sekreteri Nilgün Kala, İlçe Bilişim Sorumlusu Nilüfer Bürücek, İlçe Başkan Yardımcıları İsmail Eker, İbrahim Yoca, Yusuf Filazi, Alper Işık, Nuri Şimşek, Hüseyin Bilir, Erkan Ongun ile İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Tarkan geçmiş olsun dileklerini Adana Tabip Odası yönetimine iletti.

Haksızlığa uğradığınızı düşünüyor, mağdur edildiğinize inanıyoruz.  

26 Şubat 2018’de Adana Tabip Odası’nda gerçekleşen ziyarette CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre şöyle konuştu:

“ Savaş bir halk sağlığı sorunudur!” başlıklı basın açıklamanızı defalarca okudum, bir tek cümlesinde dahi suç teşkil edecek bir şey yok. Tamamen çatışmaların, savaşların olası sonuçlarına dikkat çekilmiş, çatışmaların toplum ve doğa üzerinde yaratabileceği tahribatlar konu edilmiş, hekimlik mesleği sorumluluğuyla uyarılarda bulunulmuş bir basın açıklaması. Basın açıklamasını dikkatlice okuyan herkes bunu rahatlıkla görebilir.Türk Tabipleri Birliği gerek yurt içinde gerekse yurt dışında büyük bir saygınlığı olan, kamu kurumu niteliğine sahip bir oluşumdur. Terör örgütleri ile adının anılması, vatan hainliğiyle suçlanması kabul edilebilir bir şey değildir. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyor, mağdur edildiğinize inanıyoruz.

Türk Tabipleri Birliği yalnız değildir.

Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi başkan ve üyelerinin süreç içerisinde mağdur edilmesi yetmezmiş gibi Türk Tabipleri Birliği’nin adının önünde yer alan “ Türk “ kısmının da kaldırılmak istenmesi asla kabul edilebilir bir şey değildir. Meslek odalarının adlarının ne olacağına, nasıl olacağına karar verecek mercii Cumhurbaşkanlığı değildir. Türk Tabipleri Birliği daha fazla mağdur edilmemeli, hedef gösterilmekten vazgeçilmelidir. Türk Tabipleri Birliği yalnız değildir.

Yaşatmaya ant içmiş bir mesleğin temsilcileriyiz.

CHP Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre’nin konuşmaları sonrasında söz alan Adana Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten ise şöyle konuştu:

İçten ve samimi sözleriniz için yürekten teşekkür ederiz, yalnız olmadığımızı bilmek bizlere güç ve moral kazandırdı. Bizler insanı yaşatmaya ant içmiş mesleğin temsilcileriyiz, terör ile birlikte anılmamız söz konusu dahi olamaz.

Ne yazık ki “ Kendileri gibi düşünmeyen herkesi terörist ya da vatan haini ilan eden bir anlayışın hedefi olduk” süreçte hak etmediğimiz uygulamalarla mağdur edildik. Şu an gözaltılar sonucunda tüm arkadaşlarımız serbest bırakılmasına rağmen, Adana Tabip Odası ve TTB Merkez Konseyi üyesi arkadaşımız Yaşar Ulutaş “Görevi başında kalmasında sakınca görüldüğü “ gerekçesi ile Adana Gazipaşa Aile Sağlığı Merkezi’ndeki aile hekimi olarak sürdürdüğü görevi 2 ay süre ile askıya alındı.

Yaşadığımız tüm mağduriyetlere rağmen toplumun önemli bir kısmının bizleri anlaması bizler için moral kaynağı olmuştur. Biz hekimler “ Önce insan, önce insan yaşamı” demeye devam edeceğiz. Biz hekimler ant içtiğimiz gibi “İnsanı yaşatmak için” mücadele etmeye devam edeceğiz.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.