CHP Çukurova’dan Örnek Proje

CHP Çukurova’dan Örnek Proje

Örcün mahallesinde yapılacak olan tören ve park alanı ile ilgili proje toplantısı yapıldı.

CHP Çukurova İlçe Başkanlığının koordinatörlüğünde hazırlanan Örcün Mahallesindeki Sinan Tekelioğlu Kuvayi Milliye Parkı ve Tören Alanı Projesi için Adana Büyükşehir Belediyesinde toplantı düzenlendi. Toplantıya CHP Çukurova İlçe Sekreteri Başer Türkmen, İyi Parti Çukurova İlçe yöneticileri, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Çukurova Belediyesinden bürokratlar katıldı.

KUVAYİ MİLLİYE’NİN DEVAMIYIZ

Proje hakkında bilgiler veren CHP Çukurova İlçe Sekreteri Türkmen şunları söyledi. “Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Belediyesi, İyi Parti Çukurova İlçe Başkanlığı ve biz CHP Çukurova olarak projenin tasarım aşamasını bitirdik. Önümüzdeki ay ilk kazma vurulacak. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim kökümüz Kuvayi Milliye hareketine dayanır. Bilindiği gibi Kuvayi Milliyeciler kurtuluş savaşında ve daha sonra cumhuriyetin kurulmasında etkin işler yapıp, etkin görevlerde bulundular. Sinan Tekelioğlu Paşa’da Adana’da direnişin ön saflarında yer almış ve kurtuluşun sembol isimlerinden biri olmuştur. Biz Sinan Paşa’nın ve Kuvayi Milliyecilerin aziz hatıralarını yaşatmak için Sinan Tekelioğlu Paşa adına bir tören alanı ve park inşa ediyoruz. Her yıl düzenli olarak 1 Nisan tarihinde Örcün’de anma etkinliği düzenleniyor. Biz bu töreni yerelden alıp, ulusal boyuta taşıyacağız.” Dedi.
AÇILIŞA GENEL BAŞKANLARI DAVET EDECEĞİZ

Adana’nın tanıtımı açısından da önemli bir proje olan tören ve park alanı için konuşan Türkmen konuşmasını şu şekilde sürdürdü. ”Çukurova İlçesi Örcün Mahallesinde yapımına başlanacak olan Sinan Tekelioğlu Kuvayi Milliye Parkı ve Tören Alanı nisan ayında büyük bir törenle açılışını gerçekleştireceğiz. 2021 yılından itibaren ulusal boyuta taşıyıp, şölen havasında, konser ve bir dizi kültürel etkinlik düzenleyerek, açılışa Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, İyi Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’i ve Kuvayi Milliye Derneği Genel Başkanı İrfan Söker’i, davet edeceğiz. Proje bittiğinde Adana’ya bir meydan daha kazandırmış olacağız. Bu gurur hepimizin olacak.” Şeklinde konuştu. Haber Merkezi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Gürçam: "Jandarma Teşkilatımızın 182. Kuruluş Yıldönümünü gururla kutlamaktayız"

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın