DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 321816-0,93%
Adana
30°

AÇIK

20:47

AKŞAM'A KALAN SÜRE

CHP demokrasi ve cumhuriyet için Taksim’e çıkıyor
68 okunma

CHP demokrasi ve cumhuriyet için Taksim’e çıkıyor

ABONE OL
22 Temmuz 2016 16:59
CHP demokrasi ve cumhuriyet için Taksim’e çıkıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’nin tüm milletvekillerinin katılımıyla Lozan Barış Antlaşması’nın yıldönümü olan 24 Temmuz Pazar günü saat 18.00’de İstanbul, Taksim Meydanı’nda “Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması” yapılacağını bildirdi. Darbe karşıtı, cumhuriyet ve demokrasi yanlısı partili, partisiz tüm yurttaşları büyük buluşmaya davet eden Barut, büyük buluşmaya katılmak isteyen Adanalılar için cumartesiyi pazara bağlayan gece CHP il ve ilçe başkanlıklarından otobüslerin hareket edeceğini söyledi.

CHP ASKERİ VE SİVİL DARBELERE KARŞI DURMAYA DEVAM EDECEK
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet tarihi boyunca tüm darbelerden en fazla zarar gören parti olan CHP’nin tüm darbelere karşı olduğunun altını çizdi.
Barut, “15 Temmuz’daki darbe girişiminde de darbe karşıtı tavrını açık ve net bir biçimde ortaya koyan CHP, bundan sonra da askeri ve sivil darbelerin tamamına karşı durmaya devam edecek” dedi.

YURTTAŞLARIN ORTAK TAVRI SÜRMELİ
Demokrasiyi ve parlamenter rejimi hedef alan 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tüm yurttaşların birlik ve beraberlik içinde darbeye karşı koymasının takdire şayan olduğunu kaydeden Barut, bu ortak tavrın sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.

PARTİLİ-PARTİSİZ TÜM YURTTAŞLARA AÇIK
CHP olarak Lozan Barış Antlaşmasının yıldönümü olan 24 Temmuz Pazar günü İstanbul Taksim’de “Cumhuriyet ve Demokrasi Buluşması” düzenleme kararı aldıklarını aktaran Ayhan Barut, buluşmanın CHP seçmenine yönelik olmadığının altını çizdi. Barut, “Darbeye, katliama, zulme karşı hep bir ağızdan karşı tavrımızı dillendireceğimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasiye bağlılığımızı bir kez daha gür bir sesle haykıracağımız bu buluşma, tüm siyasi partilere, parti ayırımı gözetmeksizin tüm milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, parti yöneticilerimize ve 78 milyon yurttaşımıza açıktır” diye konuştu.

AMAÇ CUMHURİYETE VE ÖZGÜRLÜKÇE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAK
Büyük buluşmada CHP’yi öne çıkaracak bir söylem ya da davranış içerisinde olunmayacağına dikkati çeken Barut, “Büyük buluşmanın tek amacı parlamenter demokratik sisteme bağlılık ile özgürlükçü demokrasiyi ve cumhuriyeti kalıcı kılmaktır. Bu anlayışı bütün yurttaşlarımızla birlikte devam ettirme kararlılığını göstereceğiz. Bu nedenle 24 Temmuz Pazar günü Taksim Meydanı’ndaki büyük buluşmada diğer siyasi partilere mensup tüm yurttaşlarımızın, siyasi parti temsilcilerinin katılımını arzuluyoruz. Ülkemizin huzur ortamını sağlamak, kardeşlik ruhunu yeniden tesis etmek adına bu buluşmaya partili partisiz tüm yurttaşlarımızı davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

ADANALILAR İÇİN OTOBÜS KALDIRILACAK
Barut, “Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi”ne Adana’dan katılmak isteyen yurttaşlar için cumartesiyi pazara bağlayan gece CHP Adana İl ve ilçe başkanlıklarından otobüsler kaldırılacağını söyledi. Barut, mitingi katılmak isteyenlerin CHP il ve ilçe başkanlıklarına başvurmaları gerektiğini sözlerine ekledi.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.