KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

CHP İmamoğlu’nda Karaköse güven tazeledi

CHP İmamoğlu’nda Karaköse güven tazeledi

CHP İmamoğlu 5. Olağan İlçe Kongresinde mevcut başkan Kasım Karaköse’nin listesi oylandı

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İmamoğlu İlçe Kongresinde İlçe Başkanı Kasım Karaköse’nin listesi delegelerden güvenoyu aldı.

Yıldız Balo Salonu’nda dün gerçekleştirilen kongreye Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Yılmaz, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

Güler Türksev’in divan başkanlığını yaptığı kongre saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

“CHP’Yİ BÜYÜTÜP HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

Diğer ilçe kongrelerinde olduğu gibi birlik ve beraberlik mesajlarını yineleyen İl Başkanı Ayhan Barut, 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimlerle, başkanlık seçimlerinin önemine vurgu yaptı. CHP’nin tüm örgütlü gücüyle tek adamlığa karşı demokrasi, özgürlük, hak, hukuk ve adalet mücadelesi verdiğinin altını çizen Barut, “Önümüzde geri dönüşü olmayan bir yol var ve bu yolda başarılı olmak zorundayız. Bu mücadele bir var olma mücadelesidir. Bu mücadele tek başına yürütülemeyecek kadar büyük ve önemli bir mücadeledir. Küçük olsun benim olsun değil, Büyük olsun hepimizin olsun anlayışıyla Cumhuriyet Halk Partisi’ni büyütecek ve hep birlikte kazanacağız. Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyetimizi korumak için, çağdaş bir medeniyet yaratmak, çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmak için bu sorumluluğa sahibiz” dedi.

“İMAMOĞLU’NUN CHP’NİN SOSYAL DEMOKRAT BELEDİYECİLİĞİNE İHTİYACI VAR”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  1.3 milyon esnafa 7 milyar, dört kişiye 18 milyar lira!

İmamoğlu’nun geçmişte sosyal demokrat anlayışla yönetildiğini anımsatan Barut, İmamoğlu’nu yine sosyal demokrat bir yönetimin ayağa kaldırabileceğini kaydetti. Barut, “Örgütlü, planla bir çalışma programı hazırlayıp, İmamoğlu’nun öz evladı olan, hiç kimseyi ötekileştirmeyecek, herkesin sevgisini, saygısını kazanmış bir adayla İmamoğlu Belediyesi’ni yeniden CHP’li yapacağımıza inancım sonsuz. Başarabiliriz, yeterli inanalım, el ele verip çok çalışalım” diye konuştu.

“İMAMOĞLU’NU KAZANMAYA EN YAKIN PARTİ CHP”

İki yıllık görev süresi boyunca ilçe örgütünün çalışmaları hakkında bilgiler veren İlçe Başkanı Kasım Karaköse, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde İmamoğlu Belediyesi’ni kazanmaya en yakın partinin CHP olduğunu söyledi. Karaköse, “Bunu sadece biz değil İmamoğlu’nda yaşayanların tamamına yakını söylüyor. Biz de bu gerçekliğe inanıyoruz ve çok çalışıp belediyesi kazanacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

KARAKÖSE GÜVEN TAZELEDİ

Faaliyet raporu ve mali raporun ibra edilmesinin ardından Kasım Karaköse’nin listesi oylandı. Delegelerin oylarıyla yeniden ilçe başkanlığı görevine seçilen Karaköse’nin yönetim kurulu, “Yaşar Akdeniz, Zafer Atıcı, Güven Beçetek, Şerafettin Çalışkan, Atilla Erdoğan, Erhan Erol, Necmettin Karaca, Sinan Koyuncu, Kazım Özpolat, Zekeriye Türkmen, Süleyman Uçan ve Bülent Ünüvar”dan oluştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın