DOLAR 13,41540.22%
EURO 15,20990.39%
ALTIN 790,930,13
BITCOIN 524555-7,38%
Adana

PARÇALI AZ BULUTLU

15:50

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Kaymaz; “Özgan’a Hakkımı Helal Etmiyorum”

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Kaymaz; “Özgan’a Hakkımı Helal Etmiyorum”

ABONE OL
19 Temmuz 2020 14:33
CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Kaymaz; “Özgan’a Hakkımı Helal Etmiyorum”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde Saadet Partisi’nden istifa ederek CHP’ye geçen iş insanı ve Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz Hurmalı Konak’ta basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi’nden belediye meclis üyesi seçilmesinden, partisinden istifa sürecine kadar geçen dönem hakkında basın mensupları ile bilgi paylaşımında bulunan CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz; “Kazım Özgan’a hakkımı helal etmiyorum” dedi.

“Bu Halka Büyükşehir Yardım Etmiyor Türküsünü Dinletemeyiz”

Bir önceki belediye döneminde Kozan halkının beş yıl boyunca “büyükşehir belediyesi yardım etmiyor” türküsünü dinlediğini belirten Meclis Üyesi Kaymaz; “Şimdi Kazım Özgan’ın belediye başkanlığı döneminde de “büyükşehir belediyesi bize yardım etmiyor” türküsünün bu halka dinletilmeye hakkı yoktur. Büyükşehir Belediyesi başka ilçelere yardım ediyor da Kozan’a yardım etmiyorsa demek ki siz yardım almasını bilmiyorsunuz. Hem CHP ile ittifak halindeyiz diyorsunuz hem de büyükşehir belediyesini yardım etmiyor diye karalamaya çalışıyorsunuz. Bu nasıl bir ittifak anlayışı?

“Özgan Kendisi İle Birlikte Yola Çıkan İnsanları Yarı Yolda Bırakmıştır”

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz, Kozan Belediye Başkanlığı seçimlerinde partilerin kendi adaylarını koymadığını ve Ankara’dan dayatma adayları vatandaşın önüne sürdüğünü belirtti. Kaymaz bu tablodan dolayı yine bir yerel seçim olsa, yine aynı tablo olsa Kazım Özgan’a yine destek verebileceğini belirtirken mevcut Başkan Kazım Özgan’ın ekibine ve kendisine destek veren insanlara sahip çıkmadığını kaydetti. CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz, Başkan Özgan’ın kendisi ile birlikte yola çıkan insanları hep kırıp incittiğini, yarı yolda bıraktığını ve yerel seçim sürecinde kendisine muhalif olan insanlar ile kol kola gezdiğini de sözlerine ekledi.

Saadet Partisi’nden meclis üyesi adayı olurken Kozan İttifakı olduklarını kaydeden Kaymaz kendi belediye dönemlerinde her kesimden hemşerilerine imkanlar ölçüsünde istihdam sağlanacağını ve bunun içinde kendinin de tüm imkanlarını kullanarak gerekli çalışmaları yaptığını sözlerine ekledi.

“Saadet Partisi’nin Kozan’da Aldığı 20 binin Üzerindeki Oy Meclis Üyesi Arkadaşlarımızın Özveri İle Çalışması Sonucu Alınmıştır. Alınan Bu Oy Kimsenin Şahsi Oyu Değildir”

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz; “Biz yerel seçimde mücadelemizi verdik ve belediyeyi kazandık. Sonuçta beş yüz oyu olmayan bir partiye yirmi bir bine yakın oy aldırdık. Ancak Sayın Başkan seçimden sonra alınan yirmi binin üzerindeki oyun değerini anlayamamıştır. Bu oylar Kozan ittifakını oluşturan bütün arkadaşlarımızın fedakarca, tüm zorlukları aşarak özveri içerisinde çalışmaları sonucu elde edilmiş bir başarıdır. Bunu siyaset ile uğraşan hiçbir arkadaş göz ardı edemez, eğer ediyorsa bunda art niyet aranır” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANAGİAD'da Ali Can Boğa dönemi

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz; “Biz belediye bünyesinde beş tane meclis üyesiyiz. Biz isterdik ki işçi alımı ve çıkarımlarında bizlere de sorulsun ve fikirlerimiz alınsın. Ama maalesef hiçbir zaman bize bu konuda haber verilmedi. Bu ayrımcılık ta meclis üyesi arkadaşlarımızı fazlasıyla rahatsız etmiştir.

“Seçim Sürecinde Kimler Özgan’a Muhalefetlik Ettiyse Mevki Makam Sahibi Oldu”

Kaymaz; “Yine bende kendi kontenjanımdan iki kişinin dosyasını işe alınması üzere imar limited şirketine teslim ettim ancak hep çeşitli bahaneler ile önüme gelindi. İşte şirketin zor durumda olduğu, maaşların düzenli verilemeyeceği sözleri hep söylendi ancak arkamı döndüğümde şirkette iki yüze yakın insan işe alınmış. Peki bizler seçim sürecinde maddi manevi desteğimizi sunmuşuz, Kozan halkına hizmet gelebilmesi için elimizden gelen çaba ve gayreti göstermişiz ancak bugün bir bakıyorum nerde Kazım Özgan’a muhalefetlik eden biri varsa onların yakınları işe alınmış. Veya yerel seçim sürecinde seçim bürosuna bile uğramayan hatta Kozan ile alakası bile olmayan insanlar şirketten işe alınmış. Efendim seçim sürecinde broşür dağıtan şahısları bile işe almışlar tabiki buna saygım sonsuz ancak kendilerine yerel seçimde maddi manevi destek veren, gecesini gündüzüne katarak çalışan insanları hiçe sayıyorlar. Tabiki ihtiyacı olan insanlar işe alınsın elbette biz buna karşı değiliz. Fakat ihtiyacı olmayan insanların imar limited şirketinden maaş almaları bizleri fazlasıyla rahatsız etmiştir.” Diye kaydetti.

“Adaletin Olmadığı Yerde Durmam”

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Ömer Faruk Kaymaz; “Benim daha önce de söylediğim gibi bir prensibim vardır. Rahatsızlık verdiğim ortamda durmam, rahatsız olduğum ortamda durmam bir de adaletin olmadığı ortamda durmam. İşte bugün gelinen noktaya bakınca Saadet Partisi’nden istifa etmemin en önemli nedenlerinden biride bu kriterlerdi. Sayın Başkan daha düne kadar kendisi ile beraber hareket eden meclis üyelerine ve meclise giremeyen meclis üyelerine hak ettiği değeri vermez iken son meclis toplantısına müteakip ve bir de şahsımın istifasının ardından iyi partili ve chp li bazı meclis üyelerinin bazı yakınlarını işe almış. Tabiki buna sevindim ve iyi parti ve chp li meclis üyesi arkadaşlarımdan da bir teşekkür bekliyorum.” Şeklinde konuştu.

“Son İki Günde Ne Değişti de İstifadan Vazgeçtiler”

Kaymaz kendisi ile beraber bazı meclis üyelerinin de istifa edeceğini özellikle Saadet Partili iki belediye meclis üyesinin de bu süreçte yanında olduğunu ancak ne olduysa son iki günde bu meclis üyelerinin birden çark ettiğini sözlerine ekleyerek; “Madem çark edecektiniz neden beni altı ay beklettiniz. Son iki günde şikayetçi olduğunuz konuların hangisi düzeldi de iki günde fikrinizi değiştirerek istifa etmekten vazgeçtiniz. Tabi hangi tavizleri aldıysanız bunu zaman gösterecek” diyerek bahse konu Saadet Partili iki meclis üyesine de sitemde bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adanalı kendisine yapılanı unutmaz!

“Hakkında Bilgim Olmayan Hiçbir Maddeye Evet Oyu Vermem”

Ömer Faruk Kaymaz sözlerinin sonunda; “Kozan Belediyesi son meclis toplantısında tarafımızca ret oyu verilen faaliyet raporunda ilgili kurumun yetkilileri tarafından meclis üyelerimize bugüne kadar raporun içeriği hakkında bir açıklama yapılmamıştır. Bazı şahıslar tarafından deniliyor ki faaliyet raporu her meclis üyesine daha önceden dağıtıldı. Doğrudur dağıtıldı ancak belediye bünyesindeki diğer müdürlükler tarafından kendilerine ait maddeler üzerinde yapılan açıklamalarında görülmüştür ki dağıttıkları faaliyet raporunun bir çok kısmı yanlış veya hatalı yazılmış ve sonradan düzeltilmek mecburiyetinde kalınmıştır. Faaliyet raporunda belediye imar limited şirketine ait maddede ilgili şirketin sorumlusu tarafından gelip açıklama yapılsaydı orada da meclis üyeleri tarafından sorular sorularak kafamızda soru işareti olan gündem maddesi hakkında açıklık getirilerek hatalı yerler varsa düzeltilecek ve yanlış yapılan yerlerde varsa meclis üyeleri tarafından değerlendirmeye alınacaktı ama maalesef imar limited şirketinden hiçbir yetkili gelipte meclis üyelerine kendilerine düşen kısım hakkında aydınlatmamış ve bilgi vermemiştir. Dolayısıyla hakkında bilgim olmayan hiçbir şeye de körü körüne evet oyu veremezdim” dedi.

Kaymaz; “İmar Limited Şirketi belediyenin en hassas yerlerinden biridir. Öteden beri her zaman eleştirilere maruz kalmıştır. Hiç olmaz ise bu bizim dönemimizde şeffaf olunup belediyemizi bu eleştirilerden uzak tutmak biz belediye meclis üyelerinin görevleri arasında olduğunu sanıyorum.” Şeklinde konuşmalarına son verdi.

CHP Kozan Belediye Meclis Üyesi Atalay Özer ise Ömer Faruk Kaymaz ile yakınlıklarının olduğunu, Kaymaz’ın dürüst ve ilkeli siyasetinden dolayı her zaman yanında yer aldığını kaydetti. Özer Kozan Belediye Meclis üyeliğinde oylamalarda her zaman belediyenin menfaatine oylarda evet oyu kullandığını ve bu yüzden adının Kazım Özgancı diye bile anıldığını sözlerine ekledi. Özer son meclis toplantısında önlerine sunulan bir madde hakkında bilgisinin olmadığını ve bu sebeple Ömer Faruk Kaymaz ile beraber bu maddeye ret oyu verdiklerini kaydetti.

Toplantıya daha önce Saadet Partisi’nden Belediye Meclis Üyesi Adayı olan Serhat Başıbüyük, İbrahim Mesutoğlu, Emin Yavuz ve CHP Kozan İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Karaca gibi isimlerde eşlik ettiler.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet