CHP örgütlenme çalışmalarına hız verdi

CHP örgütlenme çalışmalarına hız verdi

ADANA- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ayhan Barut, ilçe başkanları, il ve ilçe eğitim ve bilişim sekreterleri, “Sandık Çevresi Örgütlenme” modelini masaya yatırdı. Tüm ilçe örgütlerinin her sandık için bir kadın ve bir erkek parti üyesini sandık sorumlusu olarak belirlemesi gerektiğini belirten Barut, “Bu model CHP’nin örgütlenme çalışmalarında bir devrim, seçimlerde başarı da kaçınılmaz olacak” dedi.

CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, ilçe başkanları, Bölge Eğitim Koordinatörü Mustafa Çinkılıç, İl Bilişim Sorumlusu Ahmet Dardağan, İl Eğitim Sorumlusu Şeniz İl, ilçe eğitim ve bilişim sekreterleriyle birlikte Adana İl Başkanlığı Ahmet Albay Toplantı Salonu’nda CHP’nin yeni örgütlenme modeli olan sandık çevresi örgütlenmesinin uygulanma yöntemlerini masaya yatırdı.
Türkiye’nin geleceği için CHP’nin en ücra sokaklarda dahi örgütlenmesi ve tüm yurttaşlara ulaşabilmesi gerektiğinin altını çizen Barut, sandık çevresi örgütlenmesiyle bunu gerçekleştireceklerini kaydetti.

CHP örgütlenme çalışmalarına hız verdi1

Parti İçi Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Aytuğ Atıcı’nın öncülüğünde başlatılan sandık çevresi örgütlenmesi için tüm ilçe örgütlerinin her sandık için biri kadın biri erkek en az iki sandık görevlisi ataması gerektiğini aktaran Barut, “İl, ilçe örgütleri, kadın ve gençlik kollarının tek başlarına kentin her tarafında örgütlenme çalışması yapabilmesi pek olanaklı değil. Ancak bu örgütlenme modelinde partililerimiz daha aktif rol alacağı için, yaklaşık 10 bin kişinin üç yıl boyunca aktif olarak görev yapacağı bir örgütlenme ağı kuracağız” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Remzi Ümit Atay: Hedefimiz iktidar

İlçe örgütleri tarafından atanan görevlilerinin aldıkları eğitimden sonra sadece sorumlu oldukları sandıklarda oy kullanan yurttaşlarla ilişki kuracağını aktaran Barut, “Bu modeli gerçek anlamda uygulayabilirsek bu partimiz için devrim niteliğinde olacak ve doğal olarak iktidarın kapısını da sonuna kadar açmış olacağız. Dolayısıyla seçimlerde başarı da kaçınılmaz olacak” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın