DOLAR 16,8171 0.28%
EURO 17,5489 0.25%
ALTIN 975,08-0,07
BITCOIN 3350044,31%
Adana
30°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

74 okunma

CHP’de eğilim yoklamasına 57 aday adayı katılacak

ABONE OL
04 Mart 2015 16:46
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, tarihi 21 Mart olarak belirlenen eğilim yoklamasının demokrasi şölenine dönüşeceğini söyledi

CHP’de eğilim yoklamasına 57 aday adayı katılacak

Demokrasi şöleninde 57 aday adayı yarışacak

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Adana’da 21 Mart 2015 Cumartesi günü yapılacak eğilim yoklamasına katılmak için parti genel merkezine yapılan başvurusu sayısının kontenjan hariç 57 olduğunu açıkladı. Eğilim yoklamasının bir demokrasi şöleni olacağını ifade eden Bulut, “Amacımız Adana’da CHP’yi birinci parti yapmak. Örgütlerimizle, aday adaylarımızla, adaylarımızla, partililerimizle ve AKP’nin zulmünden kurtulmak isteyen Adanalılarla birlikte bu hedefe ulaşacağız” dedi.

CHP ADANA İL BAŞKANI BURHANETTİN BULUT

EĞİLİM YOKLAMASI 21 MART’TA

Yaptığı yazılı açıklamada aday adaylığı başvuru süresinin 1 Mart 2015 17.00’de sona erdiğini anımsatan CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde CHP’den aday gösterilecek milletvekillerinin belirlenmesine yönelik olarak gerçekleştirilecek eğilim yoklaması tarihinin 21 Mart olarak kesinleştiğini kaydetti.

57 ADAY ADAYI YARIŞACAK

21 Mart’taki eğilim yoklamasında 57 aday adayının yarışacağını kaydeden Bulut, “21 Mart’ta demokratik ve şeffaf bir şekilde gerçekleştireceğimiz demokrasi şölenimizle CHP’yi Adana’da birinci parti yapma yolunda önemli bir adım atacağız” diye konuştu.

SEÇMEN LİSTELERİ 14 MART’TA ASKIYA ÇIKARILACAK

Eğilim yoklaması için seçmen listelerinin 14 Mart’ta ilçe başkanlıklarında askıya çıkarılacağını aktaran  Bulut, itirazların ise listelerin askıdan indirileceği 16 Mart’a kadar yapılabileceğini, 18 Mart’ta da Merkez Yönetim Kurulu’nun seçmen listelerine itirazları kesin olarak karara bağlayacağını belirtti.

EN AZ 6, EN ÇOK 12 İSİM İŞARETLENECEK

Oy kullanacak üyelerin oy pusulasında en az 6 en çok 12 aday adayının adını işaretleyebileceğini ifade eden Bulut, oyların açık döküm-sayım yöntemiyle sayılacağını sözlerine ekledi.

EĞİLİM YOKLAMASINA KATILMAK İÇİN BAŞVURAN ADAY ADAYLARI 

Abdullah Sedat Doğan, Ahmet Adıgüzel, Ahmet Metin Sevtekin, Ajlan Öztorun, Akif Kemal Akay, Ali Rıza Engin, Arif Sezer, Aydın Uslupehlivan, Bekir Sıtkı Özer, Celal Güven, Cihangir Karataş, Durmuş Uzun, Elif Doğan Türkmen, Eren Eylem Dönmezer, Fevzi Gözel, Güçlü Doğan Tabur, Güler Türksev, Hacı Bayram Şirin, Hasan Aslan, Hasan Çiçek, Hüseyin Kart, Işık Bildacı, İbrahim Demir, İbrahim Özdiş, İlker Bahçeci, Kemal Derin, Kemal Zeki Arslan, Lütfi Tuyğun, Mehmet Sabahşen, Mehmet Salıcı, Mehmet Şuyun, Mikdat Öztürk, Murat Öztanrıöver, Mustafa Bilgilioğlu, Mustafa Özel, Mustafa Yalçın Özen, Müzeyyen Şevkin, Necdet Çetin, Orhan Büyükkardeş, Orhan Ekici, Orhan Sümer, Orhan Toklu, Reşat İpekbayrak, Rıza Mete, Rukiye Çinkılıç, Sadi Sürenkök, Serap Kıvrak, Sinan Özkozanoğlu, Tacidar Seyhan, Tekin Müjde, Turgay Develi, Tümer Mavi, Ümit Özgümüş, Yalçın Tunçsoy, Yıldıray Arıkan, Yunus Güzel, Yüksel Karaaslan


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.