CHP’den Sosyal Mesafeli 23 Nisan Kutlaması

CHP’den Sosyal Mesafeli 23 Nisan Kutlaması

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Örgütü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı koronavirüse karşı sosyal mesafe kurallarının titizlikle uygulandığı törenle kutladı.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene Adana milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe kadın kolları başkanları ile gençlik kolları başkanları ve il yöneticileri katıldı.

İl Başkanı Mehmet Çelebi, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin ve Seyhan Gençlik Kolları Başkanı Hasan Hüseyin Solmaz Atatürk anıtına çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından İl Başkanı Mehmet Çelebi yaptığı konuşmada Türkiye’nin olağanüstü bir dönemden geçtiğine dikkati çekti.

Ülke ekonominin iflas ettiğini, tarımın adeta yok edildiğini, eğitim sistemi gerici bir anlayışa dönüştürüldüğünü ifade eden Çelebi,”Haktan, hukuktan, adaletten, insan haklarından söz etmenin mümkün olmadığı bir dönem yaşıyoruz. Bu sorunlar, ülkeyi doğru yönetemeyen anlayışın beceriksizliğinin, ihtimallerinin, yolsuzluklarının bir sonucudur. Tüm bu olumsuzlukların üzerine ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tehdidiyle karşı karşıyayız. Korona belası da yine ihmalin, beceriksizliğin, sağlığı ticarileştirmenin bir ürünü olarak ortaya çıktı. Erken dönemde alınabilecek basit önlemlerle süreç az zararla kontrol altına alınabilecekken, şu an itibariyle felakete sürüklenme noktasındayız” dedi.
CHP’nin böylesine önemli bir dönemde her şartta birliği, beraberliği, dayanışmayı savunduğunu ve savunmaya da devam ettiğinin altını çizen Çelebi,”Ancak sorumsuz hoyrat, faşizan arzulu siyasal iktidar böyle bir zamanda bile uzatılan eli tutmak yerine itmeyi tercih etti. Şu an adeta ‘binmişiz alamete, gidiyoruz felakete’ durumundayız. Ayrımcılığın sürekli körüklendiği, korona yerine CHP’li belediyelerle mücadele eden, belediyelerimizin bağış ve yardım kampanyalarının, ücretsiz ekmek dağıtımının dahi engellendiği, AKP’li belediyelerin ve vakıfların aynı faaliyetlerine göz yumulan koşulları yaşıyoruz” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yılının koronavirüs nedeniyle karantina günlerinde kutlandığını belirten Çelebi, şunları kaydetti:

“İktidarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, savaş dönemlerinde dahi kapanmayan TBMM’yi açmak istememesi, milletvekillerinin ve siyasi parti genel başkanlarının Meclis’e gelmemelerini istemesi, Cumhurbaşkanının 23 Nisan’da Meclis’e gelmemesi kabul edilir bir durum değildir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, iktidarın unutturmaya çalıştığı ulusal bayramlarımızı her koşulda ve büyük bir coşkuyla kutlayacağız. 23 Nisan, işgal altındaki vatan topraklarında bağımsızlık ve özgürlük için direnen ulusumuzun, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açıp, egemenliği saraydan aldığı büyük ve tarihi gündür. 23 Nisan bağımsızlığın, kurtuluşun, halk egemenliğinin doğum tarihidir.Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, bağımsızlık ve özgürlük için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, Ulusal egemenlik ve çocuk bayramını kutluyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın