CHP’li Faik Öztrak: “Kanal İstanbul borçlarını ödemeyiz”

CHP’li Faik Öztrak: “Kanal İstanbul borçlarını ödemeyiz”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kanal İstanbul Projesi’nin bir felaket olduğunu belirterek “Projenin yapımı için alınan kredileri iktidara geldiğimizde ödemeyeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CNN Türk’te Hakan Çelik’in programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Öztrak, Kanal İstanbul projesine ilişkin, “Kanal İstanbul bir ucube. Proje dahi demek istemiyorum. Bir çevre faciasına yol açacak, İstanbul’u susuz bırakacak, depremi tetikleyecek gerçekten büyük bir sıkıntı. Bu konu tüm Türkiye’yi ilgilendiriyor. Türkiye’nin Boğazlar’daki egemenliği çok zor elde edilmiştir. Lozan’dan sonra Montrö Sözleşmesi yapılmıştı, bunun yeniden tartışılmaya açılacağına dair çok ciddi iddialar vardır. Kanal İstanbul tam bir felakettir” dedi.
CHP’li Faik Öztrak, şöyle devam etti:

‘BU KREDİLERİ GERİ ÖDEMEYİZ’

“Dünyada bugün durgunluk var, alt yapı yatırımları da durdurulmuş vaziyette. Dünyanın her yerinde çok büyük iş makineleri atıl olarak duruyor. Bu iş makinelerinin sahipleri iş yapabilmek için oradan oraya koşturuyorlar. Böyle bir ucube için makinelerin kullanılması halinde biz iktidara geldiğimizde parasını ödemeyiz.  CHP bundan sonraki seçimde  ittifaklarla birlikte iktidara gelecek partidir. Bu kredileri geri ödemeyiz, müteahhitlerin alacaklarını da ödemeyiz. Çok açık ve net söylüyorum ki ileride bu işler dava konusu olursa ‘Daha önce bunlar söylendi, siz bunu bile bile bu işe girdiniz’ denilsin diye söylüyorum” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akşener’den yüz yüze sınav tepkisi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın