KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

CHP’li Özdiş, iş kazalarını Bakan Sarıeroğlu’na sordu

CHP’li Özdiş, iş kazalarını Bakan Sarıeroğlu’na sordu

YİNE ÖLÜM YİNE ADI İŞ KAZASI

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde bir yağ fabrikasında gelen patlama bir işçinin yaşamanı yitirmesi bir işçinin de ağır yaralanmasının ardından CHP Milletvekili İbrahim Özdiş, “Emek sınıfında ölümün adı iş kazası oldu” dedi

ANKARA/ TBMM – Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Ceyhan’da yağ fabrikasında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren işçinin acısını paylaştığını, yaralılara da acil şifalar dilediğini ifade ederek, “Ülkemizde evine ekmek götürmek için mücadele eden emek sınıfının kahraman işçilerinin son yıllardaki ölümünün adı iş kazası oldu” dedi.

DENETİMLER YAPILIYOR MU?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu’nun yanıtlaması istemiyle yazılı soru önergesi veren CHP Milletvekili Özdiş, olayda bir ihmalin olup olmadığını sordu. Patlamada hayatını kaybeden ustabaşı Emre Özel’in diğer iş kazalarında olduğu gibi, “fıtrat” denilerek geçiştirilmemesi gerektiğini vurgulayan Özdiş, Bakan Sarıeroğlu’na şu soruları yöneltti:

1-Konu hakkında soruşturma yapılmış mıdır? Önergenin yanıtlandığı tarih itibariyle ne aşamadadır?

2-Olayda herhangi bir ihmal söz konusuysa sorumlular hakkında adli ve idari işlem yapılmış mıdır?

3-Hayatını kaybeden Emre Özel adlı işçimiz sigortalı mıydı?

4-Söz konusu olayın meydana geldiği Aram Yağ Fabrikası’nın iş güvenlik denetimi en son ne zaman yapılmıştır?

5-Adana genelinde son aylarda bu gibi olaylar sıkça yaşanır olmuştur. Adana ili başta olmak üzere Türkiye genelinde son 15 yılda kaç iş kazası yaşanmış, kaç kişi hayatını kaybetmiş, kaç kişi iş göremez şekilde yaralanmıştır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan'lı Öğretmen Türker Manga'nın Örnek Davranışına Feke Kaymakamlığı ve Feke Belediye Başkanlığından Destek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın