CHPli Özel Kurultay Tarihini Açıkladı

CHPli Özel Kurultay Tarihini Açıkladı

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP kurultayının ocak ayı içinde belirlenecek bir tarihte gerçekleştirileceğini söyledi. Genel başkanlık için adaylıklarını açıklayan isimlerin hepsinin birbirinden değerli olduğunu kaydeden Özel, Ege Bölgesi milletvekilleri olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirtti.

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, 26’ncı dönem milletvekilliği mazbatasını aldıktan sonra Manisa Adliyesi önünde olağanüstü kurultay çağrısını ve genel başkanlık için adaylıklarını açıklayan isimler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Özel, yaptığı açıklamada, bugün İzmir ve Ege Bölgesi milletvekilleri olarak Sayın Genel Başkana desteği açıkladıklarını belirterek şunları söyledi: “Bundan sonraki süreçte hepimizin takip etmesi gereken bir gerçek var. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak birbirine nezakette kusur etmeyen birbirini yıpratmayan partiyi kamuoyunda tartıştırmayan, içindeki demokrasi şöleniyle Türkiye’ye ve diğer partilere örnek olacak bir kurultay sürecini yaşamak istiyoruz. Bunun yaşanacağına ilişkin teminat Sayın Genel başkanımızın yaklaşımıdır. Bir MYK toplantısında ifade ettiği ‘Tüm adaylar partimizin adayları kimse onları eleştirmesin. Onların adaylıkları partimizi güçlendirir.’ ifadeleri son derece önemli.”

Tüm adaylara başarılar dileyen Özel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Genel Başkanın Grup Başkanvekili, meclisteki vekillerinden biri olarak ve siyasete onun genel başkanlığında davet edilmiş ve onunla birlikte Türkiye’de birçok şeyi değiştirebileceğine inanmış bir siyasetçi olarak da bundan sonraki süreçte Sayın Genel Başkanımızın yürüyüşüne yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğim.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan’da Defineciler Binlerce Yıllık Kültürel Varlıkları Talan Ettiler

Özel, diğer genel başkan adaylarını da överek şunları söyledi: “Balbay, benim cezaevinde belki 25 kez ziyaret ettiğim birbirimize abi kardeş bağıyla bağlı olduğumuz bir aday. Sayın Muharrem İnce benim milletvekilliğinde Grup Başkanvekili olarak bana ilk kürsü konuşmalarını veren bizim bu süreçte yetişmemize katkı sağlayan usta çırak ilişkisi içinde olduğumuz o dönemdeki 3 grup başkanvekilimizden biridir. Fevkalade değerli adaylar. CHP’nin diğer partilerden farkı bu. Herkes en iyisi için yarışacak, en sonunda kim kazanırsa kazansın Cumhuriyet Halk Partisi kazanacak.”

KURULTAY OCAK AYINDA

Kurultay’ın ocak ayı içinde yapılacağını kaydeden Özel, şöyle konuştu: “Bugün bütün delegelerimizin oy kullandığı mahalle, delege seçimlerini yaptık. Çarşaf listeyle yani her isteyenin aday olabildiği bir listeyle delege seçiliyor. Bu mahalle delegeleri birkaç hafta içinde ilçe başkanları ve yöneticilerini bir ay içerisinde de il başkanı ve yönetimini ve kurultay delegelerimizi belirleyecek. Ocak ayının sonlarına kalmadan kurultayımızı yapacağız. Bugün olağanüstü kurultay imzaları alınsa, kararı alınsa kurultay 45 gün sonra yapılacak.”

Olağanüstü ve olağan kurultay arasında bir zaman farkı olmadığını belirten Özel, sözlerini şöyle tamamladı: “Ama burada bir fark var. Şuan her bir üyemizin önüne sandık gidiyor. Kendi temsilcilerini seçiyor ve o seçilen temsilciler ocak ayında kurultay yapacak. Bu anlamda kurultay elbette gerekli buna çok ihtiyacımız var. Kurultay bizim en önemli öz eleştiri ve en önemli yenilenme ve güçlenme sürecimizdir. Bunu sağlamak için yapılacak olan kurultayın da tarihi ocak ayının içinde belirlenecek olan bir tarihtir.” – MANİSA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın