CHP’li Sümer: “Yeniden etkili ve güçlü bir Meclis”

CHP’li Sümer: “Yeniden etkili ve güçlü bir Meclis”

TBMM 100 YAŞINDA…

ADANA – CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, Türkiye’nin uzun yıllara dayanan parlamenter sistem deneyimi olduğunu belirterek “Bugün yürütme organı karşısında etkisiz ve güçsüz bir hale getirilmiş olan TBMM’yi yeniden etkili ve güçlü bir hale getirmek en büyük görevlerimiz arasındadır” dedi.

Sümer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 23 Nisan 1920’nin Türk milletinin işgal ve esaret zincirini kırdığı, geleceğine sadece kendisinin karar vereceğini tüm dünyaya ilan ettiği bir tarih olduğunu vurgulayan Sümer, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk şu sözlerini anımsattı:
“23 Nisan Türkiye milli tarihinin başlangıcı ve yeni bir dönüm noktasıdır. Bütün bir cihan-ı husumete karşı kıyam eden Türkiye halkının, Türkiye Büyük Millet Meclisini vücuda getirmek hususunda gösterdiği harikayı ifade eder.”

Sümer, kuruluşunun 100’üncü yılında üyesi olmaktan onur duyduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin milli egemenliğin en üst düzeyde temsil edildiği organ ve milletin iradesi olduğunu belirterek “Türkiye’nin uzun yıllara dayanan ve vatandaşlarımız tarafından da benimsenen parlamenter sistem deneyimi vardır. Bugün yürütme organı karşısında etkisiz ve güçsüz bir hale getirilmiş olan TBMM’yi yeniden etkili ve güçlü bir hale getirmek en büyük görevlerimiz arasındadır” dedi.ÇOCUKLARA BARIŞ ÇAĞRISI

Mesajında çocuklara da seslenen Sümer, “Her yıl büyük bir coşkuyla kutladığınız 23 Nisan’ı bu yıl evlerinizde geçireceksiniz. Yine aynı coşkuyla, şiirlerinizle ve şarkılarınızla tüm dünyaya barış ve sağlık çağrısında bulunun. Mesajlarınız mutlaka karşılık bulacaktır. Sizler ülkemizin ve dünyanın geleceğisiniz” ifadelerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kılıçdaroğlu ve Akşener’den erken seçim çağrısı

EGEMENLİK SADECE MİLLETİN

Sümer, mesajına şöyle devam etti:
“Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizin, vefat eden tüm milletvekillerimizin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Egemenliğin hiçbir zümre ya da kişide değil sadece millette olduğu nice 23 Nisanlar diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın