CHP’li Sümerden 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

CHP’li Sümerden 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

CHP’li Orhan Sümer, 30 Ağustos Zaferi dolayısıyla yayınladığı mesajda bu büyük zaferle Türk ulusunun hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiğini vurguladı.

Sümer, “Birliğimizden ve beraberliğimizden ödün vermeden, bağımsızlığımıza rehber olan Atatürk ilkelerinin ışığındaki yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürmeliyiz. Bu mirasa sahip çıkmak, vazgeçilemez bir borç ve yarınımız olan çocuklarımız için hepimize düşen ertelenemez bir görevdir” dedi.

TBMM KİT Komisyonu Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Bu büyük zaferle Türk milletinin hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuştuğunu anımsatan Sümer, “Bizler, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan tam bağımsızlık karakterine sahip bir ulusun evlatları olarak, bizlere zaferler armağan eden, Cumhuriyet’i kurarak çağdaş bir devlet bırakanlara borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmadan, birliğimizden ve beraberliğimizden ödün vermeden, bağımsızlığımıza rehber olan Atatürk ilkelerinin ışığındaki yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürmeliyiz. Bu mirasa sahip çıkmak, vazgeçilemez bir borç ve yarınımız olan çocuklarımız için hepimize düşen ertelenemez bir görevdir” dedi.

“ULUSUMUZ BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜĞÜNDEN ÖDÜN VERMEYECEK”

CHP’li Sümer mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustos’ta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımızın kurtarıldığını, Türk milletininhürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuştuğunu anımsattı. Türk ulusunun, o gün yalnızca kendine vurulmak istenen zincirleri kırmakla kalmadığını, milli birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı, tüm mazlum halklara örnek olacak biçimde unutulmayacak bir ders verdiğini ifade eden Sümer, “Ulusumuz, hiçbir şekilde bağımsızlık ve özgürlüğünden ödün vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  3 Mayıs Türkçüler Günü
“ATATÜRK İLKELERİ IŞIĞINDAKİ YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ SÜRDÜRMEYİZ”

Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlıklarla dolu olan 30 Ağustos Zaferinin, yokluklara karşı kadını erkeğiyle, yediden yetmişe istiklal için yazılmış bir büyük destanın adı olduğunu vurgulayan Sümer, şöyle devam etti:

“Bu zafer, milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradesinin, bayrak ve vatan sevgisinin, güçlü birlik ve beraberliğimizin ölümsüz bir sembolüdür.Bizler, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan tam bağımsızlık karakterine sahip bir ulusun evlatları olarak, bizlere zaferler armağan eden, Cumhuriyet’i kurarak çağdaş bir devlet bırakanlara borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmadan, birliğimizden ve beraberliğimizden ödün vermeden, bağımsızlığımıza rehber olan Atatürk ilkelerinin ışığındaki yürüyüşümüzü kararlılıkla sürdürmeliyiz. Bu mirasa sahip çıkmak, vazgeçilemez bir borç ve yarınımız olan çocuklarımız için hepimize düşen ertelenemez bir görevdir. Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ve Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyor, bu topraklarda bağımsız, özgür ve kendi bayrağımız altında yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın