DOLAR 15,7529 1.32%
EURO 16,6488 2.4%
ALTIN 925,501,61
BITCOIN 4834724,72%
Adana
24°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:01

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Çift Görme (Diplopi)

Çift Görme (Diplopi)

ABONE OL
26 Eylül 2014 07:53
Çift Görme (Diplopi)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çift Görme (Diplopi)

Diplopi nedenleri çok çeşitli görme bozukluğu türüdür. bazı nedenleri nispeten benign olmakla birlikte, diplopi ciddi bir sağlık sorunu varlığını gösterebilir. diplopi olan kişiler normalde tek görülebilir bir nesnenin, iki görüntülerini görmek. Iki resim tipik olarak yatay moda, ya da üst üste dikey moda diğer yan yana görülüyor. Bu görsel rahatsızlık daha yaygın çift görme olarak bilinir.

Bu durum geçici veya kalıcı olabilir ve her iki gözde aynı anda, deneyimli olabilir veya tek gözde. diplopi geliştirmek Çoğu yetişkin vardır. çocukların görsel sistem katına resmin bir kopyasını bastırmak için güçlü, çünkü çok çocuklar için çift görme deneyimine nadir, böylece çocuk sadece bir görüntü görür. Bu büyük ölçüde çocuk için faydalı, bazı durumlarda ambliyopi gelişiminde de tembel göz olarak bilinen yol açabilir iken. Bu durum etkilenen gözde veya başka kötü bulanık görme neden olur.

Binoküler diplopi her iki gözde görülen çift görme olduğunu. Genellikle bu bu kayma olan bir kişinin bir nesneye bakar halinde, tek göz nesneye yönelik olduğu anlamına gelir; diğer gözü sol veya nesnenin sağ ya yönlendirilir. Bu her gözün retina farklı noktalar üzerinde düşmeye nesnenin görüntüsü neden olur. Beyin bu nedenle tek bir görüntüyü, bu nedenle izleyici çift görme deneyimleri iki resim çözemez.

iki gözde farklı birbirleriyle ilişkili olarak uyumlu olduğundan çift görme Bu tür geliştirir. Çoğu zaman bu, her göz kontrolü kaslarda yeterince aynı noktaya gözlerini doğrudan kendi hareketi koordine edemiyoruz bir durum şaşılık olarak adlandırılan neden olur. Şaşılık da azaltılmış derinliği gibi diğer görme bozuklukları, neden olabilir.

Monoküler diplopi tek gözde oluşur çift görme, diğeri göz görüşlerini görüntüleri normal olduğunu. Bu durum çok daha az yaygındır binoküler çift görme değildir. Monoküler çift görme kas neden değildir zayıflık ya da koordinasyon eksikliği, onun yerine genellikle veya kornea, iris, retina veya fiziksel deformite skarlasma neden olur.

diplopi tedavi birkaç farklı türde bir girişim sorunu gidermek için kullanılabilir. Bir ortak geçici tedavi sadece yama bir gözle, yani bir nesne sadece bir görüntü görülebilir ki. beynin iki resim çözmeye kalkışmak zorunda değildir, çünkü bu çift görme önler. Fizik tedavi koordine etmek için göz kasları tren düzgün başka bir genel tedavidir. Daha nadiren cerrahi ciddi bir kas sorunu düzeltmek için gerekli olabilir.

erişkinlerde özellikle çift görme, ani başlangıçlı, ciddi bir tıbbi durumun varlığına işaret edebilir. Ani görme bozuklukları, felç, beyin tümörü veya anevrizma gibi nörolojik anormallik olarak görülüyor. Birdenbire ciddi görme bozukluğu gibi çift görme derhal tıbbi yardım almalısınız deneyimleri herkes.


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.