Çocuklarımızı korumalıyız

Çocuklarımızı korumalıyız

Son yıllarda sıkça yaşanılan çocuk istismarları konusu toplumsal bir sorun haline gelmiştir diyen Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre; toplumsal farkındalık yaratmak amacıyla Çukurova ilçesinde bir dizi çalışma başlattıklarını ifade etti.

Toplumsal farkındalık yaratılmalıdır

Adana’nın Çukurova İlçesi Toros Mahallesinde Kadın El Emeği Pazarında stant açan Cumhuriyet Halk Partisi Çukurova İlçe Örgütü adına konuşan Başkan Zihneti Emre çalışmaları hakkında şunları söyledi:

Çocuk istismarları korkunç boyutlara ulaşmış durumda. Yapılan araştırmalara göre istismara uğrayan çocukların çok önemli bir bölümü kimseye bir şey söylemiyor, söyleyemiyor. Konunun adli makamlara intikali ise çok düşük seviyede; bu durum suçluların elini koluna sallayarak suç işlemesine, suçsuzların; yani mağdur çocukların ise ömür boyu travma yaşamasına neden oluyor.Susmayın sessiz kalmayın

Sorumlu bireyler olarak sadece kendi çocuklarımıza, yakınlarımızın çocuklarına sahip çıkmamız, koruyup kollamamız yetmiyor. Tüm çocuklara sahip çıkmalı, tüm çocukları koruyup kollamalıyız. İşte bunun için konunun uzmanlarıyla görüşerek herkesin bilmesi gereken konuları küçük bir broşürde topladık. Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Tarkan ve yönetim kurulu ile birlikte kamuoyunu bilgilendirme çalışması başlattık. Bugün buradayız yarın başka yerde. Parklarda, oyun alanlarında konuyla ilgili çalışmalarımız devam edecek. Çocuklar bizim geleceğimiz, lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım koruyup kollayalım. Yasal düzenlemeler suçu önlemez, suçu cezalandırır. Oysa bizler istismar suçunu önlemeliyiz dedi.

Gerekirse sokak sokak, ev ev gezerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun

Cumhuriyet Halk partisi Çukurova İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Tarkan; çocuklar bu ülkenin geleceğidir. Geleceğimize sahip çıkmak adına gerekirse ilçemizi adım adım dolaşarak istismar nedir, istismardan nasıl korunmalı, istismara uğrayan çocuklara nasıl davranılmalı, istismar ile ilgili ihbarlar nerelere yapılmalı anlatacağız dedi.  Konuyla ilgili bilgi ya da yardım isteyen yurttaşlarımız günün 24 saati CHP Çukurova Gençlik Kollarına ulaşabilir dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın