Çokak’lılar Çöplerinin Alınmamasına İsyan Ediyor! Bizi Seçimlerde mi Hatırlayacaksınız?

Çokak’lılar Çöplerinin Alınmamasına İsyan Ediyor! Bizi Seçimlerde mi Hatırlayacaksınız?

Büyükşehir yasasının yürürlüğe girmesi ile birlikte köylükten Kozan Belediyesinin Mahallesi olmaya terfi eden Çokak Köylüleri (Mahallesi) çöplerinin iki yıldan bu yana hiç alınmadığını belirttiler.

KozanBilgi.Net’e açıklamada bulunan Çokak’lı vatandaşlar seçimlerde MHP köyümüzde hep birinci parti çıkıyor ama bu zamana kadar ne MHP’li Kozan Belediyesi ne de MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi 2 yıldan bu yana tek bir defa bile köylerinde çöplerini aldırmadıklarını belirttiler.

cokak

Kozan Belediyesi temizlik araçlarının tüm çevre köylere girerken iki yıldır kendi köylerine girmediklerini belirten Çokak’lılar birileri bizi haksız yere cezalandırıyor. Defalarca Kozan Belediyesinden ve Adana Büyükşehir yetkililerinden köyümüz için çöp konteynırları istedik. Onu bırakın bir tane bile çöp fıçısı getiremediler. Köyde biriken çöpleri kendi imkanlarımızla köy dışına sulama kanallarının yanına çıkarıyoruz. Bu da çok çirkin bir görüntü ile birlikte insan sağlığını tehdit ediyor. Ama bunda utanması gerekenler biz değiliz dediler.

DSCF3008

Çokaklılar KozanBilgi.Net’e yaptıkları açıklamalarında seçim öncesi başkan adayları köyümüze gelerek çok güzel konuşmalar yaptılar, ballı ballı vaatlerde bulundular. Bizde inandık ama maalesef köyümüzü hiç hatırlamadılar. Sanırım bir daha ki seçimlerde bizi hatırlayacaklar. O zaman bizlerde onları çok iyi hatırlayacağız. Biz büyükşehirden ve Kozan Belediyesinden umudumuzu kestik ama hiç olmazsa bu önemli temizlik sorunumuz için ve köyümüzün ihtiyaçları için Kozan Kaymakamı sayın Avni Oral’ın yanımızda olmasını bekliyoruz dediler.

DSCF3012

DSCF3010

DSCF3013

DSCF3014

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN