Corona virüsünden hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu

Corona virüsünden hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine geçen isim belli oldu

Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybeden BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın yerine oğlu hukukçu Hüseyin Baş seçildi. BTP Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, parti kongresini salgın sona erdikten sonra yapacaklarını aktardı.

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, sosyal medya hesabından Haydar Baş’ın hayatını kaybetmesinin ardından, oğlu Hüseyin Baş’ın genel başkanlık görevine seçildiğini açıkladı.

Lütfullah Önder, BTP Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) dün telekonferans yöntemiyle, yeni genel başkanı belirmek amacıyla toplandığını aktardı.

OY BİRLİĞİYLE SEÇİLDİ

Tüzük gereği büyük kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere, genel başkanı belirleme görevinin partinin en yetkili organı olan ve 130 kişiden oluşan MYK’ye ait olduğunu belirten Önder, şöyle devam etti:

* Yapılan görüşmeler, istişareler ve neticede yapılan oylama sonucunda toplantıya katılanların oy birliğiyle Prof. Dr. Haydar Baş’ın oğlu, MYK üyemiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Baş’ı genel başkan olarak belirledik.

* Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş, partimizin genel başkanıdır.

KONGRE, SALGINDAN SONRA

* Corona virüsü salgını sona erdiğinde büyük kongremizi toplayacağız.

* Hukukçu kimliği, genç ve dinamik kişiliği, partimizin program ve projelerine vukufiyeti ve hitabeti ile önemli işler başaracağı inancıyla yeni Genel Başkanımız Hüseyin Baş’a başarılar dileriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın