Covid 19 Yasaklarından Sonra Zeynep Hatun’da Cuma Namazı Coşkusu

Covid 19 Yasaklarından Sonra Zeynep Hatun’da Cuma Namazı Coşkusu

Bütün Dünyayı kasıp kavuran ve 100 binlerce insanın ölümüyle yüz yılın en büyük felaketi olarak anılan covid-19 corona pandemi nedeniyle getirilen kısıtlamalardan birisi de toplu olarak kılınan Cuma namazlarının salgın azalana kadar yasaklanması idi.

Yaşanan süreçte camilerde ibadetlerini gerçekleştiremeyen cami cemaatleri uzun bir hasretle camilerin tekrar açılmasını beklediler. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun aldığı kararla camilerin sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları konumunda camilerde cemaatle cuma namazının kılınabileceğinin açıklanması ile birlikte Kozan’daki camilerde de büyük bir heyecanla cami cemaati seccadelerini alarak ve maskelerini takarak camilere koştular.

Kozan Zeynep Hatun Camisi de bu heyecanın yaşandığı Kozan’ın önemli camilerinden birisiydi.

Kozan Zeynep Hatun Camisi

Kozan Zeynep Hatun Camisi İmam Hatibi Ramazan Yaşar Erol KozanBilgi.Net’e yaptığı açıklamasında “Yaşadığımız üzücü salgından dolayı camilerimizin kapalı olmasından dolayı ibadetlerimizi buruk bir şekilde gerçekleştirmeye çalıştık. Allah’a şükürler olsun ki salgın azaldıkça devletimiz camilerimizin tekrar Cuma namazlarını cemaatle kılabilmemiz için ibadete açtı.

Vatandaşlarımız oldukça duyarlılar. Seccadelerini evlerinden getirip maskelerini takıp sosyal mesafeye de uyarak ibadetlerini gerçekleştirdiler. Allah’a şükürler olsun. Hamd olsun.

Kozan Zeynep Hatun Camisi İmam Hatibi Ramazan Yaşar Erol

Cenab-ı Allah hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet eylesin. Hastanede mücadele veren hastalarımıza acil şifalar versin. Özellikle yaşadığımız bu süreçte her insanı kendi yakını gibi yaşama döndürmeye çalışan tüm sağlık personeline de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun.

Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. İnşallah bu pandemi süreci tamamen bitince saflarımızı daha da sıklaştırarak candan, yürekten ibadetlerimizi kılmaya devam edeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  KKTC eski Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan Erdoğan’ın sözlerine sert cevap

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN