DOLAR 13,5163-1.04%
EURO 15,0946-1%
ALTIN 776,48-1,46
BITCOIN 5012351,03%
Adana

AÇIK

06:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği’ne yüklendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği’ne yüklendi

ABONE OL
08 Ocak 2022 19:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği’ne yüklendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) sert tepki gösterdi. Erdoğan, “Şimdi bir de Tabipler Birliği var. Erciyes Üniversitesi büyük bir kadro ile TURKOVAC’ı üretiyor, adamlar diyor ki ‘böyle bir şey yok’ diyor. Siz ne sahtekarsınız?” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman – Konya Hızlı Tren Hattı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) yüklendi. Muhalefete tepki gösteren Erdoğan, şunları söyledi:

* Nankörleri koy bir kenara. Takdir eden eder. Eski Türkiye özlemcilerinin çıkardıkları gürültüye bakmayın, aslında eski Türkiye’nin ne olduğunu en iyi onlar biliyor.

* Milletimiz istikrar ve güven ikliminde ülkenin kaderini onlara teslim etmedi ve etmeyecektir. İktidar ümitlerini ülkeyi yeniden siyasi ve sosyal kaos günlerine geri döndürmeye bağlamalarının sebebi işte budur. Varsın ülke batsın, bitsin, yangın yerine dönsün. Varsın millet, sefalete, huzursuzluğa, umutsuzluğa gark olsun. Yeter ki bunların gemileri yürüsün. Dertleri bu.

“SAHTEKARLAR”

* Ülkemizde maalesef böyle bir muhalefet böyle bir siyaset anlayışı hâlâ var. Yalansa yalan, dolansa dolan. Hepsi bunlarda. Şimdi bunların bir de Tabipler Birliği var. Ya bunlar ne kadar yalancı ne kadar cambaz ya.

* Erciyes Üniversitesi, büyük bir kadroyla TURKOVAC aşısını üretiyor, icat ediyor. Adamlar ‘böyle bir şey yok’ diyor. Siz ne sahtekarsınız, ne yalancısınız ya. Madem biliyorsunuz da Tabipler Birliği olarak bugüne kadar bir eseriniz var mı? Yok ama yapana da hep taş koydunuz. Sahtekarlar.

* Şehir hastanelerini yaptık, eğitim araştırma hastanelerini yaptık. Tarihimizde Bay Kemal’in Savaş Ay’ın programında gösterdiği gibi o rezil hastanelere vatandaşımızı mahkum etmedik. Tabipler Birliği olarak o rezilliklerin olduğu zamanlarda hiç sesiniz çıkmadı. Bu sahtekarlar, bu cambazlar, maalesef hastanelerde rehin alınan vatandaşımın haklarını bir gün savunmadı. Biz o dönemleri de yaşadık, zor mücadeleyi verdik. Bunlarda utanma yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Mehmet Ali Çelebi Memleket Partisi’nden istifa etti

* Şehir hastanelerinin benzeri sizin geçmişinizde, tarihinizde var mı? Bunları AK Parti iktidarı olarak Türkiye’nin dört bir yanına yaptık, yapmaya da devam ediyoruz, edeceğiz. Çünkü benim vatandaşıma bunlar layıktır, bunlar yakışır.

* 2023’te büyük ve güçlü Türkiye’nin yükselişinin müjdesini verirken bu çarpık zihniyeti de tarihin tozlu raflarına havale edeceğiz. Bunun için bugünden başlayarak seçim gününe kadar hep birlikte çok çalışmamız gerekiyor.

İBB’YE TEPKİ

* Bugünden  başlayarak seçim gününe kadar hep birlikte  çok çalışmamız gerekiyor. Kapı kapı dolaşacağız. Milletimizin her bir ferdine bu gerçekleri anlatacağız. Kimin ülkenin ve milletin  aydınlık geleceği için gecesini, gündüzüne kattığını, kimin  ülkenin ve milletin felaketinden  medet umduğunu herkese  göstereceğiz. Şehit yakınlarına söven, milli  hassasiyetlerine dile getirene hakaret eden haysiyetsizlerin gerçek yüzlerine sergileyeceğiz.

* Terör örgütünün aparatı olan partiyi, belediyelerde olduğu gibi hükümette de ülkenin başına bela etmeye çalışanların riyakarlıklarını anlatacağız. İşte İstanbul’da CHP belediyesi ne yapıyor? Bakıyorsunuz anlaşma yapmışlar. Ne yazık ki, terör örgütünün aparatları olarak da bunlar İstanbul  Büyükşehir Belediyesi’nde istihdam ediliyor. Aynısı Ankara’da. Aynısı değişik yerlerde. Bunca yıldır ter döktüğümüz küresel siyaset ve para baronlarına teslim etmeye kalkanların sinsi oyunları da deşifre edeceğiz.

* Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştırmak isteyenlere son dönemde pek çok yerde örnekleri yaşanan kargaşa ve parçalanma iklimine sokmanın peşinde koşanların ihanetlerini ortaya sereceğiz. Durmayacağız. Daha çok çalışacağız. Dün Gezi olaylarındaki meselenin ağaç, 17-25 Aralık kumpasındaki meselenin adalet, 6-8 Ekim olaylarındaki meselenin Kobani olmadığını artık şüpheye mahal bırakmayacak kadar kesinleşmiştir. Bütün bunlar ülkemizin bütünlüğünü, milletimizin birliğini, devletimizin  gücünü parçalayarak vatan topraklarında  ve bölgemizde kurulmaya çalışılan kirli bir tezgahın yolunu açmaya gayesi güdüyordu. Bölgemizdeki pek çok ülkede başarıyla uygulanan bu senaryo Türkiye’de milletimizin dirayetine, cesaretine  çarparak param parça oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ABD’den Türkiye’ye “Sedef Kabaş” tepkisi

DÖVİZ KURU VE ENFLASYON

* Ülkemiz içinde piyasalarda döviz kuru üzerinden başlatılan tedirginliklerle  aynı oyun sürdürülmeye başlandı. 20 Aralık’ta ne yaptık? Bunların ayaklarını kestik mi? Ne oldu ? Bir anda döviz aşağı inmeye başladı mı? Siz, bizim yanımızda olduğunuz müddetçe ‘durmak yok, yola devam’ diyoruz. Siyasi muhalefet adına bu kirli senaryoya gönüllü figüranlık yapanların, gavurun kılıcını çalanların, yeminli Türkiye düşmanlarının değirmenlerine su taşıyanların bu süreçte sergiledikleri çirkin niyeti ben sizlerin takdirine bırakıyorum.

* 20 Aralık bir dönüm noktası oldu. Açıkladığımız tedbir paketleriyle hemen ardından hayata geçirdiğimiz uygulamalarla bu oyunu da bozduk. Bu sıkıntılı dönemde yaşanan fahiş fiyat artışları ve yükselen enflasyon yüzünden vatandaşımızın  canının yandığını da biliyoruz. Kurdaki müsilajı temizlediğimiz gibi enflasyondaki müsilajı da en kısa sürede ortadan kaldıracağız.

* Ekonomik gerekçelere dayanmayan fahiş fiyat artışıyla insanımızın alım gücünü düşürenlerin de gözlerinin yaşına bakmayacağız. İnşallah kısa bir süre içinde tüm bu karmaşayı düzene sokmuş, dengesizlikleri ortadan kaldırmış, ülkemizin yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve cari fazla yoluyla büyüme hedeflerine odaklanmasını sağlamış olacağız.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet