DASİFED’den Trump’a tepki…

DASİFED’den Trump’a tepki…

Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu (DASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Faruk Ekinci, Türkiye’nin bölge ve dünya için büyük önem taşıdığını vurguladı

HATAY – Doğu Akdeniz Sanayici ve İş İnsanları Federasyonu (DASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı Faruk Ekinci, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile Türkiye ilişkilerinin kişisel kararlara bırakılamayacak derecede değerli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin bölge ve dünya için büyük önem taşıdığını vurgulayan Ekinci, ABD Başkanı Donald Trump’ın uluslar arası ilişkileri tweetlere sığdırdığı bir ortamda Papaz Brunson’un tutukluluğu nedeniyle Türkiye’ye yaptırım kararı alması ve de tehditlerine devam etmesinin ABD menfaatleriyle bağdaşmadığını kaydetti.

“İYİ NİYETLİ DAVRANIŞ DEĞİL”

Sahip olduğu uluslararası stratejik konumu, üzerinde İncirlik dahil barındırdığı 40’tan fazla askeri üssü ile ABD’nin bölge güvenliği ve menfaatlerinin korunmasında hayati önemde olan Türkiye ile ilişkilerin kişisel kararlara bırakılamayacağını dile getiren Ekinci, “Kaldı ki bu ülke aynı zamanda bir NATO ülkesi ve önemli bir stratejik ortaktır.

ABD 20. yüzyıl başından beri Türkiye’nin bekasını ilgilendiren konularda sürdürdüğü iyi niyetli olmayan yaklaşımlarını son yıllarda FETÖ darbe teşebbüsü ile açıktan açığa ortaya koymuştur” dedi.

TRUMP’IN NİYETİ AÇIĞA ÇIKTI

ABD’nin Irak ve Suriye’de PKK ve yandaşlarına 4 bin tır dolusu ağır silah ve cephane desteği vererek NATO ve stratejik ortağı olan Türkiye’ye karşı kötü niyetini had safhaya çıkardığını dile getiren Ekinci, “ABD, Suriye’de sözde Kürt devleti kurma planını uygulama safhasındadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kaymakam Şafak Gürçam'dan Anneler Günü Mesajı

ABD, bunun önünde en büyük engel olan Rusya, İran, Türkiye ittifakını işlemez hale getirme yolunda, ezeli düşmanı Rusya ile iş birliği dahil, elinden gelen her türlü çareye başvurmuş ve vurmaktadır.

İsrail’e başkent yapmak için büyükelçiliğini Kudüs’e taşımıştır. Yahudi dünyasının Tevrat’ta geçen Büyük İsrail Projesi’ni destekleyen Evangelist Siyonistlerle  derin ilişkileri, Trump’ın Türkiye’yi de gözden çıkararak Ortadoğu’da sürdürdüğü saldırgan politikaların nedenlerini açıkça ortaya koymaktadır” diye konuştu.
“TÜRKİYE, CAZİBE MERKEZİ OLMALIDIR”

Uzun zamandır yaşadığı büyük oranda ABD kaynaklı beka sorununu çözme yolunda Türkiye’nin yukarıdaki gerçekleri bilerek uluslararası siyaset ve politikasına yön vermesinin önemine işaret eden Ekinci, şunları söyledi:

“Türkiye, en başta “Komşularla Sıfır Sorun Politikası”nı tekrar harekete geçirmelidir. Batı kamuoyundaki antidemokratik izlenimini hızla normale çevirecek demokrasi, hukuk devleti, güçler ayrılığı, evrensel insan hakları ilkeleri ve serbest piyasa ekonomisi kurallarını gelişmiş ülkelerdeki seviyesine çıkarmalıdır. Bunları uygulamada göstereceği kararlılıkla Batı kamuoyunu kendi tarafına çekecek, alacağı siyasi ve ekonomik destekler ile içinde yaşadığı katastrofik (çok kötü bir olay,felaket etkisi yaratan) ortamdan kolayca sıyrılması mümkün olabilecektir.

Bağımsız Demokratik kurumların işleyişi ile Türkiye dış yatırımların cazibe merkezi olacak,  üretim, imalat, hizmet ve tarıma dayalı sektörler canlanacak, sektörlerin sahip olacağı mali yapı ile katma değeri yüksek yatırımlar gerçekleşebilecek, istihdam oldukça yüksek seviyelere çıkacak, enflasyon ve faizler yatırım yapılır düzeye inecek, cari açık değil cari fazla verilir olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ADANA KOZAN'DA SAĞANAK, SU BASKINLARINA NEDEN OLDU

Türkiye kazanımları ile insan yaşam kalitesinde ilk 10 ülke arasına girme hayali 2023 yılında gerçek olabilecektir. Demokratik yapısı, güçlü ekonomisi ile Türkiye Avrupa Birliği’nde zincirin eksik olan önemli bir halkasını tamamlamış olacaktır.

“GÜVENİMİZ TAMDIR”

Malazgirt ve Dumlupınar’da olduğu gibi 26 Ağustos’un Trump Amerika’sı başta olmak üzere Batı’nın ülkemiz için yüzyıllardır sinsice planladığı karanlık geleceği aydınlığa çevirecek bir milletçe kalkışın tarihi olacağına inanıyoruz.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz, meclisimiz ve partilerimize yakın geleceğin saygın Türkiye’si için milletçe güvenimiz tamdır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın