LÜTFEN!
GEÇİRDİĞİMİZ BU ZOR GÜNLERDE YAŞAMAK VE YAŞATMAK İÇİN EVDE KAL TÜRKİYE'M!

Delikli Eldiven Çiçek Süslemeli İnce Atkı yapımı yapılışı işlenişi,

Delikli Eldiven Çiçek Süslemeli İnce Atkı yapımı yapılışı işlenişi,

Delikli Eldiven Çiçek Süslemeli İnce Atkı

SUPERLANA KLASİK
RENK: 56 (KIRMIZI)
YUMAK:1
SİS NO:4
BURCUM ZARİF SİMLİ
RENK: 106(KIRMIZI)
YUMAK:2
ANGORA GOLD PULLU
RENK: 60 (SİYAH)
YUMAK: 1
ANGORA GOLD SİMLİ
RENK: 56 (KIRMIZI)
YUMAK: 1
SİŞ NO: 5
BEDEN: STANDART

ELDİVEN: 42 ilmekle başlanır. 2 sıra haraşodan sonra, 3. sırada; 6 ilmek kesilir, 6 haraşo, 6 kesme, 6 haraşo, 6 kesme, 12 haraşo olarak tamamlanır. Bir sonraki sırada, 6 kesme olan yerlere, 6 ilmek ilave edilir. 1 sıra haraşodan sonra, bu kez kesilen ilmekyerleri değiştirilir. Bilek kenarında mutlaka 6 haraşo kalmalıdır. Bu şekilde 18 cm. ördükten sonra ilmekler kesilir. En son bilek kenarındaki 6 ilmek 4 sıra haraşo daha örüp, 1 düğme iliği açılır ve 2 sıra haraşo İle bitirilir. Katlanarak, şemada kırmızı çizgiyle görünen kısımlardan dikilir.
 

yeni trend değişik eldiven modelleri, derya baykal farklı eldiven ve atkı örnekleri

ATKI: Zarif simli iplikle 15 imek haraşo başlanır.2 adet 130 cm. lik parçalar örülür. 15 cm. arayla, iki yani iç içe kıvırıp, 5 cm. dikilir.Yine 15 cm. atlanır, kıvırıp 5 cm. dikilir.2 parça bu şekilde hazırlanır.Dikilmeyen kısım ile diğer parçadaki dikilen kısım Angora Gold pullu iplikle.tıg ile 3 zincir çekip sık iğne ile atılır.Bu şekilde 5 sık iğne ile birleştirilir ve iplik koparılır. Diğer bölümlere geçip, atkı tamamlanır.

Çiçekler için: Kırmızı Simli Angora ile 30 zincir çekilir. Zincirin içine 3 kez aynı yere batarak sık iğne ile ip 2-3 cm. uzatılır. Tekrar batıp, uzatılır, bir sonraki zincire batılır. Yine 3 kere tekrar edilir.Zincir bitene kadar devam eder.Siyah iple uzun kenara sık iğne ve 1 zincir geçilir.Çiçek için göbekten başlayarak kıvrılır ve alttan dikilir. Atkının dikilen bölümlerine monte edilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın