DOLAR 18,5854 -0.02%
EURO 18,2045 0.08%
ALTIN 1.022,990,02
BITCOIN 371127-1,56%
Adana
25°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

69 okunma

Devlet Bahçeli Sert mi Konuşmuş?! 

ABONE OL
23 Eylül 2014 22:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bizim politikacılarımız, Türkiye hakkındaki endişelerini hep yurtdışında dile getiriyorlar. Neden acaba? 

Erdoğan Barzani buluşması Diyarbakır’da gerçekleşti ya… Avrupa’da kaçak yaşayan Şivan Perver de Barzani eşliğinde Habur’dan Türkiye’ye giriş yaptı ya… MHP Lideri Devlet Bahçeli açmış ağzını yummuş gözünü; ”İkinci Habur rezaleti” diyerek vaveyla etmiş.

Vaveylası Avrupa’da başladı ama… Türkiye’de yankısı duyuldu.

Devlet Bahçeli, Almanya’da Türk Federasyonu Kurultayı’nda şöyle sızlanmış: ”Ülkemiz zor durumdadır. Başbakan Erdoğan yangına benzinle gitmektedir”. 

Aklı başında vatandaşlar, kaç yıldır ülkenin zor durumda olduğunu dile getiriyor, politikacıları uyandırmaya çalışıyorlar. Vatandaşlar bekliyor ki, politikacılar içindeki aklı başında olanlar da, ülkeyi zorluktan çıkaracak siyasi çözüm için çalışsınlar. Bilmiyoruz… belki de çalışıyordurlar. Ama, çözümü seslendirme yerininin neresi olacağını bilemiyorlar herhalde. MHP Lideri Devlet Bahçeli taa Almanya’da vaveyla ettiğine göre!..

Devlet Bahçeli, ”Başbakan yangına benzinle gitmektedir” dediğine göre, ülkenin etrafında gözle görünür bir yangın oluşmuş demektir. Yangının, zararının büyük olmaması için, bir an evvel söndürülmesi gerekir. Söndürme işlemi yangının yakınında yapılır ama, yangının uzağındaki Almanya’da değil. Hem sonra, yangına benzinle gidenler varsa, onların önünün kesilip ‘höt’ edilmesi gerekir. Devlet Bahçeli’nin tavrına bakılırsa, yangına benzinle giden seyrediliyor gibi. O zaman zihinler karışıyor, görünen yangın karşısında vaveyla çekenin vaveylası inandırıcı olmuyor.
Devlet Bahçeli’nin ‘inandırıcılık’ becerisinin olmadığını şu cümlesi de gösteriyor: ”Hükümet, etnik bölücülüğü palazlandırmış, PKK’yı aklamak için düğmeye basmıştır”. Bkz:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25137410.asp

Düğme hükümetin bulunduğu yerde olmalı. Hükümetin bulunduğu yer ise Meclis’tir. O Meclis’te bildiğimiz kadarıyla Devlet Bahçeli ve grubu da var. Acaba hükümet, PKK’yı aklama düğmesine Meclis’i ‘tatil hakkı’ adı altında kapattığı zaman mı bastı? Yoksa, devleti devletlikten çıkarma işlemi olan ‘yeni anayasa’ görüşmeleri hengamında mı bastı? Devlet Bahçeli’nin adamları, Başbakan Erdoğan’ın çok kere ‘terör uzantısı’ ithamında bulunduğu grupla bir masada oturup yeni anayasanın altmış maddesinde mutabakata vardı. Bu görüşmelerin, ‘2023’de yeni devlet’ sesleri arasında yapıldığını bilmiş olmalıydı Devlet Bahçeli. Demek ki Devlet Bahçeli’nin grubu bununla meşgul edilirken, Başbakan çaktırmadan PKK aklama düğmesine basmış!!!

Aaah benim çilekeş milletim!.. Bir politikacıyı sorunlu görürken, diğer politikacıdan sorun çözer umudunu boş yere bekliyor.

İbrahim Faik Bayav 


    Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.