Devlet Tüm İmkânlarıyla Vatandaşının Yanında

Devlet Tüm İmkânlarıyla Vatandaşının Yanında

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma adına birçok tedbir kararı alınarak hayata geçirilmiştir. Bu kapsamda ilgi Genelge ile alınan son tedbirlerden olan, büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak ili için şehir giriş-çıkışlarının 15 gün süreyle geçici olarak yasaklanması kararlaştırılmıştı.

Alınan tedbirlerin bulaşın yayılım hızına olan etkisinin en üst noktaya taşınabilmesi amacıyla; büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ile Zonguldak ili kapsayacak şekilde, İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi uyarınca il valileri tarafından aşağıdaki ek tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bu kapsamda; 10.04.2020 tarihi saat 24:00’den 12.04.2020 tarihi saat 24:00 arasında bazı istisnalar hariç olmak üzere Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak il sınırları içinde bulunan tüm vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları yasaklanacaktır.

Bu süreçte, Devletiyle milletiyle tüm ülke olarak Dünyaya örnek gösterilen salgınla mücadelemizin 10.04.2020 tarihi 24.00 itibari ile uygulamaya konulan sokağa çıkma yasağı kararı sonrası yaşananlarla itibarsızlaştırılmasına  müsaade etmeme sorumluluğu hepimizin omuzlarındadır. Sokağa çıkma yasağı sadece hafta sonunu kapsamakta, gıda, sağlık vb. temel ihtiyaçların tedarik zincirinin sağlanması Devletimiz tarafından gözetilmekte, bekçisi, polisi ve tüm görevli personeli ile vatandaşının her türlü ihtiyacını karşılamak üzere seferber olmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Manavgat’ta büyük felaket: 3 kişi hayatını kaybetti…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN