DOLAR 12,49023.08%
EURO 14,12024.02%
ALTIN 712,563,27
BITCOIN 677877-0,74%
Adana
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

17:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

DEVRALDIĞIMIZ MİRAS: CUMHURİYET

DEVRALDIĞIMIZ MİRAS: CUMHURİYET

ABONE OL
28 Ekim 2021 13:49
DEVRALDIĞIMIZ MİRAS: CUMHURİYET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı basın açıklaması yayımladı

Her milli bayramda; bizler bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve isimsiz kahramanlarımıza minnetimizi saygımızı ifade eder, bu ülkenin onurlu yurttaşları olarak coşkuyu, inancı ve kararlılığı yeniden hatırlarken; Cumhuriyet sevdalılarına tahammülü olmayanların kafalarını gömecek kum aradıklarına şahit oluyoruz. Cumhuriyet kazanımlarıyla hesabı olan zihniyet toplumu kutuplaştırarak, ötekileştirerek, ayrıştırarak, ülkeyi perperişan hale sürüklemekte, toplumun hassas değerleriyle oynamakta, yılgınlığı, ümitsizliği, çaresizlik tohumlarını ekerek bu vatan topraklarını çoraklaştırmaktadır. Bizler ise umudun ve iyimserliğin tarafında aydınlık bir Türkiye için mücadeleyi örgütlemekten yanayız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi: “Ben, manevî miras olarak hiçbir nass-ı katı(ayet), hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevî mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonrakiler, bizim aşmak zorunda olduğumuz çetin ve köklü güçlükler önünde, belki amaçlara tamamen eremediğimizi, fakat asla ödün vermediğimizi, akıl ve bilimi rehber edindiğimizi onaylayacaklardır. Zaman hızla dönüyor, milletlerin, toplumların, bireylerin mutluluk ve mutsuzluk anlayışları bile değişiyor. Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur. Benim, Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve bilimin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.”

Devraldığımız miras; tüm zorluklara göğüs gererek bu toprakları bizlere vatan yapanların bağımsızlık aşkıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kozan Belediyesi Keçiboynuzu fidanı satışlarına devam ediyor

Devraldığımız miras; yedi düvele karşı mücadele eden şehitlerimizin hayatlarıyla ödedikleri bedeldir.

Devraldığımız miras; emperyalist-işgalci güçlere karşı manda ve himayeyi kabul etmiyoruz diyen tam bağımsızlık ateşidir.

Devraldığımız miras; Kurtuluş Mücadelesi’nin isimsiz kahramanlarının yıkık bir ülkeyi var etme gayretiyle ortaya koyduğu onurlu bir millet kararlılığıdır.

Devraldığımız miras; karanlık emelleri için sinsice hareket edenleri, sisli ve puslu havalarda gerçek kimliklerini gizleyerek ilerleyenleri, dost görünen düşmanları, dahili ve harici bedhahları alt etmeyi bilen büyük bir milletin evladı olma sorumluluğudur.

Devraldığımız miras; dünyaya örnek liderliğiyle tarihe en önemli notu düşen, Kurtuluşun ve kuruluşun yegane lideri Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıdır.

Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının bizlere en büyük emanetidir. Bu emanete daima sahip çıkacağız.

 

Emin olunuz ki;

Çok kalabalığız.

Bir ölüp bin dirilenleriz.

Geçmişten gelece inançla yürüyenleriz.

Korkuyla, baskıyla yolundan döndürülemeyeceklerdeniz.

Cumhuriyet kazanımlarına, ilkelerine, devrimlerine sonsuz bir bağla sahip çıkan milyonlarız.

Cumhuriyetimizin 100. Yılını tamamlamak üzereyiz. İnanıyorum ki 83 milyon yurttaşımızla birlikte, Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılına Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmış olarak gireceğiz.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…

YAŞASIN CUMHURİYET

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

hiltonbet