KozanBilgi.Net 15 Yaşında... SİZLERLE BİRLİKTE NİCE 15 YILLARA...

Din-Bir-Sen; “15 Temmuz ‘Milli Birlik Günü’ olarak kutlanmalıdır.”

Din-Bir-Sen; “15 Temmuz ‘Milli Birlik Günü’ olarak kutlanmalıdır.”

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, 15 Temmuz hain kalkışmasının birinci yıldönümünde basın açıklaması yaparak, 15 Temmuz’un her yıl ‘Milli İrade Günü’ ya da ‘Milli Birlik Günü’ olarak kutlanmasını istediklerini söyledi. Konuyla ilgili hükümet yetkililerine çeşitli teklifler sunacaklarını da belirten Özdemir, 15 Temmuz 2016 tarihinde Fethullah Gülen cemaati olarak bilinen yapının gerçek niyetini gizleyerek devletin bütün kurumlarına sızması sonucunda hain bir kalkışmaya şahit olduklarına vurgu yaparak, FETÖ denen örgütün STK’lar, dernekler ve pek çok yayın, yapım, spor, iş dünyası, ticaret v.s. alanlarında örgütlenerek büyük bir güç haline geldiğini ve özellikle Emniyet teşkilatında ve TSK’da örgütlenen terör örgütünün devletin meşru yapısını değiştirmeye, hükümeti ortadan kaldırmaya ve doğrudan Cumhurbaşkanını hedef alan girişimiyle milletin büyük bir hayal kırıklığı yaşadığına dikkat çekerek şöyle dedi. “FETÖ terör örgütünün gerçek yüzüyle karşılaşmak tam bir hayal kırığıydı. Millet olarak büyük şaşkınlık yaşadık. Yayın ve yapımlarıyla Türkiye’de girmedikleri ev kalmamıştı. Milletin güven duygusunu istismar eden bu yapı, çocuklarımızı zehirleyerek kendilerine militan yaptı. Kendi Meclis’ini ve kendi halkını bombalayacak kadar gözü dönmüş caniler yetiştirdiler. Kendi milletine mermi yağdıran, tanklarla ezen ve milletin vergilerini kendi amaçları doğrultusunda hayâsızca kullanan anarşistler yetiştirdiler. Böyle bir gerçekle yüzleşmek tabii ki hepimizi şoke etti. Dini söylemleriyle milletin kalbine nüfus eden yalancı, alçak, hain, gaddar, deli ve gözü dönmüş katiller sürüsüyle yüzleşmek milleti sarstı. Bu hain kalkışma, tarih boyunca unutulmamalı… Millet olarak geleceğimizin aydınlık olmasını istiyorsak unutmamalıyız. Çocuklarımıza daha güzel bir gelecek bırakmak istiyorsak 15 Temmuz’u unutturmamalıyız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’ın kararı Paşinyan’ı şoke etti

Din söylemiyle karşımıza çıkan FETÖ terör örgütünün aslında Avrupa devletlerinin ve Amerika’nın gizli projesi olduğunu, bu devletlerin istihbarat teşkilatları tarafından kullanıldığını ne yazık ki geç anladık. ‘Ilımlı İslam’ projesinin de aslında bu devletlerin bir projesi olduğu ortaya çıkmıştır. Amaç İslam’ı zayıflatmaktır. Bu proje ile İslam devletleri arasındaki güven ve dayanışma gibi duyguların yok edilmesi planlanmıştır. Bunda da başarılı oldukları günümüzde gelişen olaylardan anlaşılmaktadır. 15 Temmuz hain kalkışması, doğrudan milletimize ve devletimize karşı girişilen küresel bir projedir. Türkiye’nin karışarak kaosa sürüklenmesi, ekonomik olarak zayıflaması, bölünmesi ve parçalanmasına hizmet eden bir projedir. 15 Temmuz hain kalkışmasının ardından anlaşılmıştır ki İncirlik’teki Amerikan askerlerinin bu kalkışmadan haberleri vardır. Amerika’nın bilgisi dâhilinde yapılmıştır. Emperyalist devletler, Türkiye’nin yer altı ve yer üstü zenginliklerinin yanı sıra bölgedeki stratejik konumuna sahip olmayı istemişler ve FETÖ terör örgütü eliyle yönetmeyi arzulamışlardır.

FETÖ terör örgütü gibi yapıların dini istismar ederek Müslümanları kandırmasına bir daha izin verilmemelidir. Bu şekilde örgütlenen ikiyüzlü ve yalancı yapılara karşı dikkatli olunmalı… Millet olarak bu yapılara müsamaha göstermemeli ve devletin her türlü önlemi alması gerekmektedir.

15 Temmuz 2016 akşamında milletin birliğini ve dirliğini bozmaya teşebbüs edenler büyük şaşkınlık yaşamıştır. Millet, kendi iradesinin dışında başka iradeye teslim olmayacağını göstermiş, canını vermiş, gazi olmuştur. Birbirine kenetlenmiş, devletini, milletinin inançlarını, vatan topraklarını ve bayrağını kahramanca savunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Okullarda yüz yüze eğitim 1 gün ertelendi

Din-Bir-Sen’in önerileri

15 Temmuz resmi tatil ilan edildi. Ancak 15 Temmuz’un her yıl ‘Milli Birlik Günü’ ilan edilerek kutlanmasından yanayız. 15 Temmuz’un unutturulmaması için geniş çaplı resmi programlar düzenlenmelidir. Bu konuyla ilgili edebi çalışmalar yapılmalı, şairler, yazarlar, araştırmacılar desteklenmelidir. ‘15 Temmuz Maratonu’ veya ‘15 Temmuz Milli Birlik Koşusu’ adıyla sportif faaliyetler düzenlenmeli, Halk Kütüphanelerinin ismi ‘15 Temmuz Halk Kütüphanesi’ olarak değiştirilmelidir. 15 Temmuz ile ilgili yarışmalar tertip edilmeli, bütün illerimizde 15 Temmuz Anıtları dikilmelidir.

Aziz ve kahraman milletimize şükran borcumuz var. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Kederli ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın